Zapowiedzi

Startuje Letni Przegląd warszawskiego Teatru Dramatycznego

W dniach 4-21 lipca, na trzech scenach widzowie zobaczą 11 tytułów z bieżącego repertuaru oraz premierowy „Skok wzwyż” w reżyserii Wojtka Rodaka.

Na Dużej Scenie zaprezentujemy porywające hity z gwiazdorską obsadą. Zapraszamy na roztańczony musical „Kinky Boots” z brawurową rolą Krzysztofa Szczepaniaka, komediowe klasyki docenione przez krytykę: „Sługę dwóch panów” w reżyserii Tadeusza Bradeckiego i „Rewizora” Nikołaja Gogola, w którym Jurij Murawicki z lekkością i wyczuciem bawi się teatralną i filmową formą. W naszych propozycjach nie mogło zabraknąć terapeutycznego spektaklu Katarzyny Minkowskiej – „Mój rok relaksu i odpoczynku” z zapadającymi w pamięć rolami Izabelli Dudziak, Katarzyny Herman czy Mariusza Drężka. Pamiętamy o młodszych widzach, którzy właśnie rozpoczęli wakacje. Czeka na nich młodziutki Christopher (Konrad Szymański), bohater „Dziwnego przypadku psa nocną porą”.

Mała Scena przyciągnęła w tym sezonie artystów, którzy cenią kameralne spotkanie z widzem i jego wrażliwością. Wojtek Rodak, Anna Smolar, Michał Buszewicz, Piotr Pacześniak – cztery opowieści, różne temperamenty, pokoleniowe różnice, odmienne doświadczenia. Nagradzane „Chłopaki płaczą” otwierają dyskusję na temat wypartych emocji, wstydu i nieidealnej męskości. „Antygona w Molenbeek” to współczesna odsłona antycznej tragedii ze specjalnym udziałem Maniuchy Bikont – śpiewaczki i instrumentalistki znanej z zespołu „Tęgie chłopy”. „Podwójny z frytkami” zaprasza widzów na wycieczkę do 1992 roku. Proszę zająć miejsce przy stoliku i zamówić swój ulubiony zestaw. Poczujmy smak wolności! Ostatnia premiera sezonu „Skok wzwyż” w reżyserii Wojtka Rodaka to spektakl oparty na motywach książki Macieja Jakubowiaka „Hanka. Opowieść o awansie” opublikowanej przez Wydawnictwo Czarne. Biograficzny esej o rodzinie pisarza, staje się punktem wyjścia do szczerej opowieści o pokoleniowej sztafecie, w którą jesteśmy uwikłani. Na scenie Marta Ojrzyńska, Helena Urbańska, Waldemar Barwiński, Marcin Wojciechowski i gościnnie Ewa Błasiak.

Na mokotowskiej scenie Przodownik pokażemy „Mistrza i Małgorzatę”, spektakl zrealizowany w koprodukcji z Teatrem Malabar Hotel i wyreżyserowany przez Magdalenę Miklasz. Fanom twórczości Darii Kopiec polecamy kameralne „Jezioro” z Lidią Pronobis, Agatą Różycką i Heleną Ganjalyan.

Letni Przegląd Teatralny to niepowtarzalna okazja do nadrobienia repertuarowych zaległości i rozpoczęcia wakacji w doborowym towarzystwie! W tym roku zaprojektowaliśmy repertuar Letniego Przeglądu z myślą o osobach o szczególnych potrzebach.  W repertuarze znajdą się spektakle z Audiodesktypcją i polskimi napisami. Wybrane spektakle dostępne są z opcją pętli indukcyjnej a spektakl „Antygona w Molenbeek” 20 lipca zagramy z tłumaczeniem na Polski Język Migowy. Ponadto w repertuarze znajdzie się siedem spektakli z angielskimi napisami.

Dla naszych widzek i widzów przygotowaliśmy pakiety biletów w promocyjnych cenach.

Więcej informacji na: https://teatrdramatyczny.pl/letnie-akcje

Pełny repertuar Letniego Przeglądu znajdziecie na naszej stronie: https://teatrdramatyczny.pl/repertuar

Komentarze
Udostepnij