Zapowiedzi

“Stoję sobie na drodze” – premiera spektaklu Teatru 6 i PÓŁ w szczecińskiej Kanie

Pierwszego dnia marca w Teatrze Kana odbędzie się premiera spektaklu Teatru 6 i PÓŁ z Gryfina, współzałożyciela Zachodniopomorskiej Offensywy Teatralnej.

“Co według Ciebie najlepiej określa istotę człowieka?

Strach?

Niewiedza?

Lenistwo?

W “Stoję sobie na drodze” bohaterki mierzą się ze swoimi słabościami. Stają naprzeciwko swoich kłamstw i próbują zdjąć maskę, którą noszą na co dzień. Próbują ustalić swoje potrzeby. Szukają w sobie miejsc, w których te potrzeby rosną. Uczą się formułować, nazywać i wreszcie komunikować na zewnątrz swoje myśli. Chcą znaleźć cel, do którego mogą zmierzać, by poczuć satysfakcję. Czy im się to uda? Czy dokonają trafnych wyborów? Potrzebują determinacji, którą muszą w sobie obudzić, albo pozwolić, by ktoś to zrobił za nie.

Pracując nad “Stoję sobie na drodze”, odkryliśmy, że nie potrafimy odpowiedzieć sobie na pytanie: Dlaczego bywamy zagubieni? Nie znaleźliśmy też przyczyn (choć przez chwilę tak nam się wydawało), dla których gubimy się w codzienności. Postanowiliśmy więc podzielić się naszymi obserwacjami i pokazać to, czego normalnie nie potrafilibyśmy wypowiedzieć. Czy nam się uda? Taki stan ducha nadal jest dla nas wielką niewiadomą. Ale jest też cholernie ciekawą drogą”.

(Teatr 6 i PÓŁ)

**

“Stoję sobie na drodze”

obsada: Joanna Olejniczak, Weronika Giżycka, Hanna Kokoszyńska, Oliwia Kurlej, Nina Mucha, Arkadiusz Jaskot

scenariusz: Krzysztof Gmiter

na podstawie podstawie tekstów zespołu aktorskiego, inspiracji wykładami Alana Watsa i Briana Tracy’ego oraz filmem “Życie świadome” (reż. Richard Linklater)

reżyseria: Krzysztof Gmiter

muzyka: Arkadiusz Jaskot

kostiumy: Zespół

światła: Paweł Świderek

grafika plakatu: Dominik Murach

Komentarze
Udostepnij