Zapowiedzi

„Stolp. Dzień kobiet” słupskiego Nowego Teatru dostępny online

Już w najbliższą niedzielę (21.03.2021) o godzinie 19:00 udostępnimy dla Państwa realizację telewizyjną spektaklu Olgi Żukowicz „Stolp. Dzień kobiet” w reżyserii Julii Mark. Link do nagrania pojawi się na naszej stronie internetowej, profilu Youtube oraz Facebook – będzie dostępny nieodpłatnie do północy tego samego dnia – informuje Nowy Teatr w Słupsku.

 „Stolp. Dzień kobiet” to przedstawienie, w którym to Państwo decydujecie o przebiegu jego akcji. Na ekranie monitora w trakcie spektaklu dziesięciokrotnie pokażą się
opcje wyboru w formie dwóch prostokątnych tablic – w ciągu 16 sekund należy wybrać jedną z nich.

Przedstawienie oglądać można na komputerach, tabletach i urządzeniach smart tv. System nie działa na telefonach komórkowych.

„Stolp. Dzień kobiet” to historia Adeli Sparr – kobiety biorącej udział w programie telewizyjnym „Finde mich”. Adela przeżyła wojnę, będąc małą dziewczynką. Niewiele pamięta: pożar Słupska, obóz przejściowy na ulicy Deotymy, szubienice na Hitlerstrasse (dziś Wojska Polskiego) i smak korniszonów. Niewiele wie o ojcu i matce. Program ma jej pomóc odtworzyć własne dzieciństwo. Okazuje się, że pamiątki po tacie oznaczone są swastykami, a przeszłość obojga rodziców skrywa wiele tajemnic…

Spektakl w interaktywny sposób odkrywa wojenną historię Słupska. Publiczność poznaje przeszłość znanych jej pod innymi nazwami ulic i placów, konfrontuje się z wydarzeniami z roku 45. Każda osoba na widowni podejmuje 10 decyzji, których wynik wyświetla się w trakcie akcji i wpływa na kształt spektaklu. Zależnie od wyborów publiczności przedstawienie może trwać od godziny do niemal dwóch.

Spektakl powstał przy wsparciu finansowym Fundacji Współpracy Polsko Niemieckiej oraz Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku.
Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 Spektakl bierze udział w 27. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

fot. Tomasz Schaefer

Komentarze
Udostepnij