Zapowiedzi

Studenci pokażą we Wrocławiu „Folwark zwierzęcy” wg Orwella

Spektakl inspirowany powieścią „Folwark zwierzęcy” George’a Orwella w wykonaniu międzynarodowej grupy studentów Uniwersytetu Wrocławskiego pokazany zostanie w Instytucie Grotowskiego.

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu we współpracy z gruzińskim duetem Circle Georgia zapraszają na spektakl „Folwark zwierzęcy” w wykonaniu grupy artystycznej pn. Azdak Garden. Sceniczna adaptacja słynnej powieści George’a Orwella jest dziełem gruzińskiego dramaturga Aureliana Buendii.

Ten satyryczny i alegoryczny utwór prezentowany będzie w nowoczesnej formule z elementami czarnego humoru, pełnej aluzji do świata współczesnego. Na scenie zobaczymy proces rodzenia się dyktatury i reakcje społeczeństwa  wobec niego. Celem twórców spektaklu jest reinterpretacja klasycznego dzieła literackiego  i ukazanie uniwersalnych problemów we współczesnym świetle.
Czym jest sprawiedliwość uniwersalna i powszechna, jak wydać wyrok, który będzie służył wszystkim, czy istnieje zasada równości i jak ją osiągnąć? W spektaklu zobaczymy transformację hodowli zwierząt w zakład produkcyjny, która codziennie transmitowana jest w telewizji i mediach społecznościowych, a także rewolucję, wojnę i powstanie demokracji w Folwarku zwierzęcym. Inscenizacja będzie miała charakter interaktywny, a widz stanie się aktywnym uczestnikiem tych niezwykłych procesów.

Młoda grupa studentów z różnych krajów (Gruzja, Polska, Ukraina, Rosja, Peru, Zimbabwe, Białoruś) opowie o swojej drodze do wolności i jej kontynuacji w dzisiejszej rzeczywistości.

Scenariusz i reżyseria: Demetre Dgvepadze
Dramaturgia: Aureliano Buendia
Muzyka: Mate Makadze i Demetre Dgvepadze
Data premiery: 23 marca 2024

Czas i miejsce:
23 i 25 marca 2024, godz. 19.00
Instytut Grotowskiego, Sala Teatru Laboratorium, Rynek-Ratusz 27, Wrocław

Wstęp bezpłatny. Rezerwacja miejsc: mate.makadze@pa.gipa.ge
Spektakl w języku angielskim

Producent i organizator spektaklu: Mate Makadze

Współorganizator: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Komentarze
Udostepnij