Zapowiedzi

STUDIO teatrgaleria uruchamia platformę VOD

Archiwalne materiały teatru, koncerty muzyki klasycznej, spotkania edukacyjne i spektakle repertuarowe będą dostępne na nowej platformie VOD STUDIO teatrgalerii.

STUDIO teatrgaleria otwiera własną platformę vod.teatrSTUDIO.pl. Na prośbę widzów na platformie vod.teatrSTUDIO.pl będą udostępnione archiwalne  koncerty, które odbyły się w ramach wiosennej odsłony OPEN STUDIOS. Wspaniała okazja aby ponownie usłyszeć polską gwiazdę operową Aleksandrę Kurzak,  Szymona Komasę w nowej formie recitalu podyktowaną wydarzeniami ostatnich miesięcy, Mary Komasę w interaktywnym koncercie eksperymentalnym Zbigniewa Bzymka i Ande’go Mailleta oraz Marcina Maseckiego, prosto z domu, w swoich niezapomnianych niedzielnych koncertach. Na platformie będą sukcesywnie dostępne spektakle repertuarowe.

Po raz drugi w tym roku instytucje kultury zostały zamknięte odgórną decyzją rządu z powodu pandemii. Jest to wydarzenie bezprecedensowe. Znaleźliśmy się w stanie wyjątkowym, w którym widzowie nie mogą odwiedzać teatrów ani galerii.  Proponujemy rozwiązanie, które pozwoli im utrzymać kontakt ze sztuką. STUDIO teatrgaleria otwiera platformę VOD, gdzie nasi widzowie będą mieli dostęp do nagrań i streamingów ze spektakli, koncertów, spotkań z artystami związanymi ze STUDIO. Mamy nadzieję, że dzięki temu uda nam się poszerzyć dostęp do kultury o osoby spoza Warszawy, które do tej pory nie miały możliwości przyjść do naszego teatru. W nawiązaniu do swojej awangardowej tradycji, z Witkacym jako patronem, STUDIO jest przestrzenią wolnej wypowiedzi, a charakterze interdyscyplinarnym. Stąd różnorodność naszej oferty – przejdźmy razem przez ten trudny czas –  mówi Natalia Korczakowska, Dyrektorka Artystyczna STUDIO teatrgalerii.

29 listopada o  godz. 18.00, 19.30 i 21.00 (niedziela) prosto z Dużej Sceny Teatru STUDIO odbędzie się streaming trzech koncertów Barbary Kingi Majewskiej i Marcina Maseckiego, pt. „OPUSY”.  Biorąc za punkt wyjścia partytury, Majewska i Masecki odnajdują w klasycznych dziełach coś bardzo współczesnego: zapis świata wytrąconego ze stabilnej formy, w procesie płynnej przemiany. W programie koncertów znajdą się m.in. utwory: Roberta Schumanna, Jana Sebastiana Bacha, Karola Szymanowskiego, Jadwigi Sarneckiej czy Mike’a Oldfielda. Bilety na trzy koncerty w cenie 20 zł można zakupić na platformie STUDIO teatrgalerii.

Równolegle, STUDIO teatrgaleria kontynuuje swoje warsztaty online: „Młodzi kontra dramat” oraz „Tam gdzie Ciebie nie ma” Gosi Wdowik, w ramach projektu Open Studios.

Do zobaczenia na vod.teatrstudio.pl.

STUDIO teatrgaleria  to jedna z najważniejszych eksperymentalnych scen w Polsce. W kwietniu 2016 roku kierownictwo artystyczne teatru objęła reżyserka Natalia Korczakowska, a galerii ‒ krytyczka i historyczka sztuki Dorota Jarecka; od 2019 roku na stanowisku zastępcy dyrektora naczelnego wspiera je teatrolog i kurator Tomasz Plata. W sezonie 2020/2021 odbyły się trzy premiery: „Powrót Tamary” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego (15 sierpnia 2020 r.), „Monstera” w reżyserii Marty Ziółek (9 października 2020 r.), „Koniec z Eddym” w reżyserii Anny Smolar (24 października 2020 r.). Na wiosnę 2021 planowana jest premiera spektaklu „Krasz” w reżyserii Natalii Korczakowskiej.

STUDIO teatrgaleria

Plac Defilad 1 (wejście od ul. Marszałkowskiej), Warszawa

teatrstudio.pl

Komentarze
Udostepnij