Zapowiedzi

Sukces „Łabędzi” w Warszawie

„Łabędzie”, spektakl teatru tańca w choreografii Tobiasza Sebastiana Berga, stworzony we współpracy z tancerzami niewidomymi, słabowidzącymi oraz poruszającymi się alternatywną motoryką, który Teatr Wielki w Poznaniu zaprezentował w październiku 2022 roku, poruszył serca, zachwycił publiczność i świat mediów. Spektakl stworzyły osoby niezwykle kreatywne, z którymi podjęliśmy dialog ze skodyfikowaną formą tańca klasycznego, poszerzając ją dzięki wyobraźni twórców i czyniąc bardziej dostępną. Projekt został doceniony za granicą i wyróżniony przez międzynarodowe audytorium nagrodą publiczności w prestiżowym konkursie FEDORA (luty 2023).

W sezonie 2023/2024 spektakl „Łabędzie” pojawił się w repertuarze Teatru Wielkiego w Poznaniu w ramach pierwszej edycji festiwalu „Przedwiośnie Baletowe” (luty br.), jak również został zaprezentowany wczoraj w Warszawie, w przestrzeni Bohema 2.8 – wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem publiczności i przyniosło widzom mnóstwo wzruszeń i emocji. Po raz kolejny „Łabędzie” przypomniały nam to, co ważne: wrażliwość, wzajemne zrozumienie, autentyczność i odwaga w wyrażaniu siebie.   

„Swans Vol. 2: On Tour” jest możliwy dzięki Nagrodzie Publiczności FEDORA 2023, współfinansowanej przez Program Unii Europejskiej #CreativeEurope oraz przez Cecilię Erös i Yannicka Willemina.

fot. Natalia Poniatowska

Komentarze
Udostepnij