Zapowiedzi

Sweet Home w Pawilonie Czterech Kopuł we Wrocławiu

Serdecznie zapraszamy Państwa na premierę spektaklu pt. „Sweet Home”, która odbędzie się 22 października o godz. 18.00 w przestrzeni dziedzińca Pawilonu Czterech Kopuł (ul. Wystawowa 1).

„Sweet Home” to muzyczny spektakl performatywny, w którym mierzymy się z tematem zamieszkiwania. Chcemy zbadać relacje pomiędzy świadomością a przestrzenią domu. Czym jest dla nas dom? Czy mamy świadomość przestrzeni, w której żyjemy? Jakie znaczenie mają w życiu codzienne rytuały? Przyglądając się drobiazgowo celebracji codzienności, badamy relację pomiędzy ideą domu jako miejsca w naszym umyśle a przestrzenią fizyczną. Interesuje nas sposób, w jaki przystosowujemy się do miejsc, które zamieszkujemy, z kim je dzielimy, jak je oswajamy jako przestrzenie prywatności. A przede wszystkim – jak zmieniamy nasz dom w sytuacji długotrwałego w nim zamknięcia – temat szczególnie aktualny w kontekście pandemii i przymusowej izolacji.

Projekt ten jest pierwszą realizacją artystyczną wrocławskiego kolektywu [in between]:

Natasza Sołtanowicz, Marianna Syska, Joanna Kowalska, Grzegorz Bieńko.

„Od lat lawirujemy pomiędzy teatrem instytucjonalnym i offowym, między słowem a piosenką, spektaklem a performansem, lalką a musicalem. Nigdzie nie czuliśmy się w pełni u siebie, dlatego postanowiliśmy stworzyć własną przestrzeń pomiędzy, czyli [in between] .

Wspólnie chcemy tworzyć teatr pomiędzy utartymi konwencjami, w którym obraz  i muzyka  są na pierwszym miejscu. Interesuje nas metafora, znak, poezja.”

[in between]

Reżyseria, muzyka, produkcja:  Natasza Sołtanowicz

Dramaturgia, teksty piosenek: Joanna Kowalska

Scenografia: Marianna Lisiecka-Syska, salon MOMA studio

Kostiumy: Marianna Lisiecka-Syska, marka OSNOWA

Aranżacja muzyczna: Grzegorz Bieńko

Asystentka reżyserki: Oliwia Salamon

Koordynatorka: Justyna Oleksy

Obsada:

Anna Kieca

Julia Szewczyk

Paulina Wosik

Michał J. Bajor

Kamil Dawid Gałuszka

Łukasz Wójcik-Zawierucha

Spektakl objęty patronatem artystycznym Wrocławskiego Teatru Współczesnego oraz Teatru Muzycznego Capitol Wrocław

Współpraca: Akademia Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie – Filia we Wrocławiu, marka odzieżowa OSNOWA, salon MOMA studio

Projekt realizowany dzięki Stypendium Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu Młoda Polska

Komentarze
Udostepnij