Zapowiedzi

Sylwester w gdańskiej Operze Bałtyckiej z Małgorzatą Walewską

Paryskie czy wiedeńskie salony, wystawny bal, muzyka grana na żywo i szampan musujący w kieliszku? Koncert uświetnią znakomici, dobrze znani z gdańskiej sceny, soliści Katarzyna Wietrzny i Leszek Skrla oraz po raz pierwszy w Operze Bałtyckiej, fenomenalna Małgorzata Walewska. Artystka nie tylko zaprezentuje swój kunszt wokalny, ale również wystąpi w nowej dla siebie roli prowadzącej Koncert.

Małgorzata Walewska jest artystką  z imponującym dorobkiem artystycznym i sukcesami  na międzynarodowej scenie operowej. Występowała  m.in. w Metropolitan Opera w Nowym Jorku czy Royal Opera House w Londynie. Śpiewała u boku takich gwiazd jak Luciano Pavarotti, Plácido Domingo, Edita  Gruberová i wielu innych. Walewska znana jest nie tylko melomanom, ale również szerszej publiczności  jako jurorka popularnego programu telewizyjnego „Twoja twarz brzmi znajomo”.

W programie Koncertu sylwestrowego w Operze Bałtyckiej  m.in. Nad pięknym, modrym Dunajem, fragmenty z Księżniczki Czardasza czy Zemsty nietoperza, zaś na scenie balet, chór i orkiestra Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

Koncert sylwestrowy w Operze Bałtyckiej – 31 grudnia 2021, godz. 19.

Bilety w cenie 180-250 zł dostępne w kasie Opery i na www.operabaltycka.pl

Komentarze
Udostepnij