Zapowiedzi

Syndrom Zachodzącego Słońca. Instalacja artystyczna oraz wykład Agnieszki Żelwetro w warszawskim Centrum Sztuki Włączającej / Teatrze 21

9.03.2024, godz. 18.00 | Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21 ulica Władysława Skoczylasa 10/12 w Warszawie
Instalacja multimedialna “Syndrom Zachodzącego Słońca”

Jasne, demencja to paskudna diagnoza, ale tak jak wszystko w naszym życiu ma swój początek, środek i koniec. Kto wie, w jakim punkcie swojej podróży z demencją teraz jesteś?

                                                       Wendy Mitschell

Instalacja jest artystycznym zapisem spotkania trójki artystów Jana Domicza, Justyny Sobczyk, Dominika Strycharskiego z pacjentami_tkami Ośrodka Alheimerowskiego* w Ścinawie, z wykorzystaniem fragmentów książki „Co chciałabym, żeby ludzie wiedzieli o demencji” Wendy Mitchell (czyta: Krystyna Nowacka) z muzyką na żywo Dominika Strycharskiego.

W dniach 19-21 stycznia 2024 trójka artystów przeprowadziła warsztaty performatywno-muzyczne, które zostały zarejestrowane w postaci nagrań audio, video i stały się bazą do stworzenia performansu. Proste działania ruchowe i dźwiękowe, krok po kroku doprowadziły do odkrycia ukrytej w ciele tęsknoty za szumem fal, dotykiem wiatru i zapachem wakacji nad morzem.

*pełna nazwa: Ośrodek Badawczo- Naukowo- Dydaktyczny Chorób Otępiennych wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego w Ścinawie

Po pokazie rozmowa z twórcami oraz Agnieszką Żelwetro
Rozmowę poprowadzi: Marta Białek Graczyk

10.03.2024, 17.00 | Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21
ulica Władysława Skoczylasa 10/12 w Warszawie
wykład Agnieszki Żelwetro „Mówię, co pamiętam, żeby nie zapomnieć”. Opowieść o tym, jak starzeje się nasz umysł”.

10.03.2014, godz. 18.00
Instalacja multimedialna Syndrom Zachodzącego Słońca

Komentarze
Udostepnij