Zapowiedzi

“Szeptun” – nastrojowa i emocjonująca powieść Tomasza Betchera

Piękna i wzruszająca historia! Katarzyna Berenika Miszczuk

Tomasz Betcher
“Szeptun”

W księgarniach od 5 maja!

Nowa nastrojowa powieść Tomasza Betchera, polskiego autora porównywanegondo Nicholasa Sparksa!

„Szeptun” to emocjonująca historia miłości odnalezionej wśród malowniczych krajobrazów Beskidu Niskiego.

Kiedy wszystko się wali, wyruszasz w podróż w nieznane, a w twój samochód nagle uderza piorun, to nagle… spotykasz miłość swojego życia. Miłość niemożliwą.

Julia ma dwoje dzieci – nastoletnią córkę Marysię i ośmioletniego syna Kubę. Mąż pracuje w Norwegii na platformie wiertniczej i niespecjalnie interesuje się pozostawioną w Polsce rodziną. Rodzice fundują zmęczonej i osamotnionej kobiecie wczasy w Beskidzie Niskim, podobno u prawdziwego szeptuna leczącego ziołami. Na miejscu okazuje się, że to żaden staruszek zbierający lecznicze rośliny, tylko odludek, wyklęty przez miejscowych pół-Rom, do tego młody i szalenie przystojny. Na pierwszy rzut oka wygląda, że nie dogada się z zachowawczą nauczycielką z Gdańska. Czy na pewno? Wraz z upływem upalnych wakacyjnych dni między tą dwójką zaczyna iskrzyć, a każde z nich odkrywa, że pomimo przeszkód miłość może być im jeszcze pisana.

Piękna i wzruszająca historia. Tomasz Betcher doskonale umie zajrzeć do głowy swoim bohaterom. Perfekcyjnie oddaje targające nimi emocje. Dzięki temu z przyjemnością śledziłam ich losy – poleca Katarzyna Berenika Miszczuk, jedna z najpopularniejszych polskich autorek i twórczyni Kwiatu paproci, słynnej serii powieści o szeptuchach.

Upalne lato, miłość odnaleziona w nieoczekiwanym miejscu i czasie, klimatyczne wzgórza oraz miasteczka Beskidu Niskiego. Tomasz Betcher kolejny raz oddaje w ręce czytelniczek piękną powieść, w której ważny jest nie tylko wątek miłosny, lecz także społeczne przesłanie. To wszystko sprawia, że „Szeptun” to wyjątkowa i emocjonująca lektura, idealna na zbliżający się czas wakacji.

W księgarniach od 5 maja 2021.

Tomasz Betcher – absolwent pedagogiki resocjalizacyjnej i socjoterapii, pracuje jako praktyk terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Autor książek: Tam gdzie jesteś (2019) i Szczęście z piernika (2019). W swoich powieściach wykorzystuje historie, z którymi zetknął się w pracy. Pochodzi z Grudziądza, mieszka w Gdańsku.

Komentarze
Udostepnij