Zapowiedzi

Szkoła Ekopoetyki w Domu Utopii – Międzynarodowym Centrum Empatii w Krakowie

Dom Utopii – Międzynarodowe Centrum Empatii oraz Instytut Reportażu zapraszają na – pierwsze w Krakowie – zajęcia Szkoły Ekopoetyki! W programie, który zostanie zrealizowany podczas czterech weekendów (od kwietnia do czerwca 2023 r.) znalazły się warsztaty i wykłady, dyskusje i spacery, wspólne sesje czytania i słuchania a przede wszystkim wiele ciekawych spotkań i dyskusji, w których kwestie filozoficzne i antropologiczne będą się przenikały z literaturą i sztuką oraz szeroko pojętym aktywizmem ekologicznym. 

Kto może zostać słuchaczem Szkoły?

„Od naszych Słuchaczek i Słuchaczy nie wymagamy konkretnej wiedzy ani wykształcenia kierunkowego, a jedynie gotowości do uczestnictwa w zajęciach o zróżnicowanej tematyce. Chcielibyśmy, aby dołączyły do nas osoby odnajdujące się w obszarze wrażliwości, która jest bliska założeniom Szkoły – takie, które interesują zarówno zagadnienia dotyczące ekologii, jak i literatury, filmu, muzyki i szeroko pojętej sztuki”. – informują Organizatorzy.

W programie zajęć m.in. warsztaty dźwiękowe i teatralne, kino biologiczne, „psychologia, a klimat”, wykłady o światotwórstwie, „biblioteka oddechów” i spacery przyrodnicze.  

Zajęcia będą realizowane podczas czterech weekendów: 14-16 kwietnia, 28-30 kwietnia, 19-21 maja i 2-4 czerwca.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 marca!

Wyniki naboru zostaną ogłoszone 3 kwietnia. Udział w pełnym cyklu zajęć wynosi 300 zł. Z uwagi na formułę Szkoły, w której główny nacisk położony jest na warsztaty i spotkania, z pełnego kursu będzie mogło skorzystać jedynie 15 osób!   

Szczegółowe informacje i ankieta rekrutacyjna: domutopii.pl

Kontakt: ekopoetyka.krakow@gmail.com i biuro@domutopii.pl lub tel. +48 12 3462797

Zapraszamy!

Komentarze
Udostepnij