Zapowiedzi

Sztuka Ciała nominowana w plebiscycie Słoneczniki – kategoria RUCH

„Klaunadzińscy” Teatru Sztuka Ciała nominowani w plebiscycie Słoneczniki 2023!

W tym plebiscycie decydujący głos mają Rodzice. To oni wybierają inicjatywę, która ich zdaniem pozytywnie wpływa na rozwój ich pociech. Plebiscyt ma za zadanie pomóc w wyborze najlepszej oferty edukacyjnej i rozrywkowej dla dzieci w wieku 0 -14 lat

Organizatorem jest przez Portal Czas Dzieci.

Teatr Sztuka Ciała jest teatrem ruchu: pantomimy, tańca, komedii ciała i cyrku. To teatr latający: pojawia się w różnych miejscach, ale gdy już wyląduje, również rzadko pozwala widzom rozsiąść się w fotelach, a częściej zaprasza ich w drogę – do wspólnego spacerowania, paradowania, tańca, interakcji lub warsztatów. Nieodłącznym elementem każdego występu jest zaproszenie odbiorców do specyficznego – klaunowskiego fitnessu i pokraczny taniec z kółeczkami, w który dał się wciągnąć nawet Jan Kliment – juror programu Mam Talent! . Słowo gra w klaunadzie marginalną rolę, a na pierwszym miejscu wśród narzędzi artystów jest ciało: od grymasu twarzy, gestów, tańca przez szpagaty, po efekty specjalne jak slow motion czy porażenie prądem – ciało musi więc być w dobrej formie i do takiej formy i korzystania z jego ekspresji inspiruje również odbiorców. Klaunadzińscy najbardziej intensywnie ćwiczą u widzów mięśnie brzucha, ponieważ ich dystans do rzeczywistości i niedorzeczności jakie prezentują są w stanie rozbawić każdego.

Od lipca 2022 do czerwca 2023 Sztuka Ciała zaprezentowała swoją Klaunadę 15 razy, najczęściej dzięki wsparciu m. st. Warszawy, za każdym razem robiąc wśród odbiorców niezłe poruszenie i reklamując szeroko pojętą Sztukę Ciała.

Kim są „Klaunadzińscy”? 
https://www.youtube.com/watch?v=rRUxNNgPnAA&ab_channel=SztukaCia%C5%82a
(od 0:29) https://www.youtube.com/watch?v=6A4yZFDXtw4&ab_channel=SztukaCia%C5%82a
https://sztukaciala.com/portfolio/klaunada/
https://sztukaciala.com/portfolio/mam-talent/

Link do głosowania:

https://sloneczniki.czasdzieci.pl/ankieta-warszawa-2023.php

Głosowanie trwa do 3 września

Patronami medialnymi Latającego Teatru Sztuki Ciała są: Polskie Radio Dzieciom, Polska Agencja Prasowa, Karmione Kulturą i Pani Zuzia.

Komentarze
Udostepnij