Zapowiedzi

„Sztuka intonacji” – styczniowa premiera w warszawskim Teatrze Dramatycznym

Styczniowa premiera w Dramatycznym…

Pierwszą premierą w 2022 roku w Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy będzie „Sztuka intonacji” Tadeusza Słobodzianka w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz.

W małych zadymionych mieszkaniach, przy kawiarnianych stolikach, przy czarnej herbacie i kawie po turecku, przy wódce i winie, toczą się rozmowy o istocie teatru. Na czym polega fenomen najbardziej uznanych twórców teatru XX wieku? Dlaczego okazali się reformatorami? Kiedy uczeń przerasta mistrza, tworzą się legendy, a gdy fundamentalne pytania padają na podatny grunt, w sztuce zaczyna się rewolucja.
W „Sztuce intonacji” Tadeusz Słobodzianek zagląda daleko za kulisy i czerpie inspiracje z historii teatru, aby opowiedzieć o geniuszu i tworzeniu się wielkich idei, ale też o słabościach ludzkich i prozie życia. Widzowie będą mogli bawić się odkrywaniem kolejnych nawiązań do najważniejszych postaci teatru XX wieku, z którym konfrontuje się i z którego czerpie teatr do dziś. Spektakl składa się z dwóch dramatów: „Sztuki intonacji” i „Powrotu Orfeusza”.

Premiera odbędzie się 8 stycznia na Małej Scenie.

W obsadzie: Adam Ferency, Łukasz Lewandowski, Modest Ruciński, Sławomir Grzymkowski, Anna Moskal i Barbara Garstka (gościnnie).

Poniżej prezentujemy plakat spektaklu.
Fot.: Weronika Łucjan-Grabowska
Stylizacja: Jan Kozikowski
Make-up: Joanna Tomaszycka
Na zdjęciu: Adam Ferency

Kolejne spektakle: 9, 29, 30 stycznia. Więcej informacji: https://teatrdramatyczny.pl/sztuka-intonacji

Komentarze
Udostepnij