Zapowiedzi

„Sztuka spokojnego życia” – 48 wskazówek, jak pozbyć się lęku i obaw

Shunmyo Masuno

„Sztuka spokojnego życia”

Przełożył: Andrzej Wojtasik
Wydawnictwo Buchmann 


48 wskazówek, jak pozbyć się lęku i obaw.

Autor bestsellerowego poradnika „Sztuka prostego życia” powraca z kolejną dawką nauk czerpiących z wielowiekowej tradycji zen.

PREMIERA 28 WRZEŚNIA

„Zmień sposób, w jaki się martwisz, a twoje życie zmieni się na lepsze” – radzi Shunmyo Masuno już na samym wstępie poradnika „Sztuka spokojnego życia”. A on na pewno wie, co mówi. W końcu jest przeorem istniejącej od pół tysiąca lat buddyjskiej świątyni zen w Japonii.

Kolejna książka autora bestsellerowej „Sztuki prostego życia” to przewodnik po naszych codziennych lękach. Buddyjski mnich z charakterystyczną dla siebie prostotą i humorem przekonuje nas, że 90% rzeczy, o które zwykliśmy się martwić, nie powinno nas przejmować.

Czasem jednak łatwiej powiedzieć, niż zrobić, prawda? Właśnie dlatego „Sztuka spokojnego życia” to skondensowany i bardzo praktyczny przewodnik, który oswaja wszystkie nasze strachy i uczy nas, jak przestać porównywać się do innych, martwić się o rzeczy, na które nie mamy wpływu czy też jak nie przyjmować zbyt dużo informacji.

Podczas lektury „Sztuki spokojnego życia” dowiadujemy się między innymi, co zrobić, by:
• przestać myśleć o rzeczach niepotrzebnych,
• nawiązywać dobre kontakty i porzucać złe,
• umieć odpuszczać i skupić się na „teraz”.

Nauki zen są bardzo przystępne, a do tego ściśle związane z naszym codziennym życiem. „Może już kiedyś czymś się martwiłeś, coś cię przytłaczało, a potem przypadkowa uwaga lub zdarzenie pozwoliły ci uświadomić sobie, jak bardzo było to nieistotne, a ty sam ze zdumieniem odkryłeś, jak lekki się czujesz… Nauki zen to skarbnica tego rodzaju odkryć” – tłumaczy autor, który prowadzi przez nie czytelniczki i czytelników, by mogli stać się bardziej odprężoną i pozytywną wersją samych siebie.

„Sztuka spokojnego życia” w księgarniach od 28 września 2022 r.

Shunmyo Masuno
– główny kapłan 450-letniej buddyjskiej świątyni zen w Japonii. Jest autorem międzynarodowego bestsellera „Sztuka prostego życia”, wielokrotnie nagradzanym projektantem ogrodów zen dla klientów na całym świecie oraz profesorem projektowania środowiska w jednej z japońskich szkół artystycznych. Prowadził liczne wykłady, m.in. w Harvard Graduate School of Design, na Uniwersytecie Cornell i Uniwersytecie Browna.

Komentarze
Udostepnij