Zapowiedzi

„TAJEMNICE KUCHNI MISTRZA ROSSINIEGO” – PREMIERA SPEKTAKLU OPERY NA ZAMKU W SZCZECINIE W SIECI

Opera na Zamku zaprasza na premierę online specjalnie zarejestrowanego spektaklu według scenariusza i w reżyserii Natalii Babińskiej, pod kierownictwem Jerzego Wołosiuka „Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego”.

Spektakl można będzie obejrzeć bezpłatnie od 8 do 16 maja za pośrednictwem strony internetowej www.opera.szczecin.pl w zakładce Opera online. 

Opis:

Mistrza zobaczymy w kuchni, bo mag opery zrezygnował już z muzycznej kariery. Nie jest tajemnicą, że Rossini faktycznie był genialnym kucharzem i faktycznie w pewnym momencie przestał komponować. Wcześniej czarował publiczność jako kompozytor, teraz chce urzekać swych gości niezwykłymi przepisami. Jego kuchenne wyczyny dosłownie czynią cuda – przywracają śpiewaczce głos i leczą rany nieszczęśliwie zakochanego mężczyzny. Ale nad cudami nawet najlepszy szaman nie zapanuje. Receptury trafiają do publiczności, a ta magię kompozytora wykorzystuje nie do końca jak powinna. Natomiast czarodziej Rossini wpada w pychę. Pycha – jak to pycha – przywołuje diabła. Natalia Babińska, autorka scenariusza i reżyser mówi: Gdy mistrz Rossini, zdając już sobie sprawę z nadprzyrodzonych mocy swoich potraw, przygotowuje posiłek spełniający marzenia i tajemniczy deser „na pociechę”, zaczyna się istny potok niezręcznych sytuacji… Kulinarny szaman zaczyna rozumieć, że zarobione na magii pieniądze nie mają znaczenia, że jedyne, czego chce, to… Tego nie zdradzimy. Po przepis na eliksir szczęścia zapraszamy przed ekrany. „Tajemnice kuchni mistrza Rossiniego” to pełen radości i dowcipu spektakl. Zobaczymy w nim nawet prawdziwe dania, a usłyszymy oczywiście gorącą muzykę Rossiniego.

Realizatorzy:

Scenariusz i reżyseria  Natalia Babińska
Kierownictwo muzyczneJerzy Wołosiuk 
Scenografia i kostiumyMartyna Kander
Reżyseria świateł, projekcjeDawid Karolak,
Paweł Kois

Obsada:

Rossini  Tomasz Rak
Przyjaciel / Młodzieniec / Pan z teczkąSzymon Rona
Primadonna  Lucyna Boguszewska
Zdradzana żona / DulcyneaVictoria Vatutina
Zdradzany mąż / Diabeł  Rafał Pawnuk
Młodzieniec / Pan z teczkąTomasz Łuczak
Ukochana kawiarkaStephanie Nabet
  
fortepianOlga Bila
  
DyrygentJerzy Wołosiuk
Inspicjent  Katarzyna Berowska

Fot. P. Nykowski©Opera na Zamku

Działalność Opery na Zamku w Szczecinie jest współfinansowana przy Wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. 

Komentarze
Udostepnij