Zapowiedzi

„Takie coś” – ostatnia premiera kieleckiego Teatru Kubuś w siedzibie przy Dużej 9

11 maja 2024 o godz. 17.00 Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego zaprasza na 185 i ostatnią premierę w siedzibie przy ul. Dużej 9. Będzie to przedstawienie „Takie coś”, oparte na poezji Edwarda Leara, w reżyserii Piotra-Bogusława Jędrzejczaka. Kolejna premiera, która zaplanowana jest 31 sierpnia 2024, odbędzie się już w nowym budynku teatru przy ul. Zamkowej 1.

„Takie coś” to przedstawienie oparte na twórczości brytyjskiego prekursora purnonsensu Edwarda Leara. Pod jego przewodnictwem widzowie wraz z Dżamblami, co „zielone głowy mają i niebieskie ręce mają”, wypływają na morze… sitem. Wędrują po bezkresie wyobraźni, zawijając do najdziwniejszych portów i spotykając równie niezwykłych bohaterów. Wierzcie lub nie, ale niejeden oddałby życie, gdyby mógł podróżować tak, jak oni w tym sicie!

Przedstawienie skierowane jest do widzów od lat 7 do 107 (bo „miło jest znać pana Leara”, bez którego nie byłoby choćby kultowego Monty Pythona). Uczestnictwo w spektaklu opiera się na przyjemności wynikającej z zabawy z rozpętania czystej, nieograniczonej wyobraźni: poety, kompozytora (bo w wielu partiach to rzecz śpiewana), scenografa (a głównie autora kostiumów), choreografa – no i, przede wszystkim: widzów. W tym widowisku może zdarzyć się absolutnie wszystko!

„Takie coś”
na podstawie poezji Edwarda Leara w tłumaczeniach: Stanisława Barańczaka, Andrzeja Nowickiego i Macieja Zembatego
scenariusz i reżyseria – Piotr-Bogusław Jędrzejczak
scenografia – Małgorzata Gałaś-Prokopf
muzyka – Miłosz Sienkiewicz
ruch sceniczny – Grzegorz Pańtak
multimedia – Przemysław Żmiejko
przygotowanie wokalne – Andrzej Wolski
obsada:
Mateusz Drozdowski
Anna Iwasiuta
Michał Olszewski
Beata Orłowska (gościnnie)
Agata Sobota

Najbliższe spektakle:
11 maja (sobota) godz. 17.00  PREMIERA
12 maja (niedziela) godz. 11.00 i 16.00
18 maja (sobota) godz. 16.00
25 maja (sobota) godz. 16.00
1 czerwca (sobota) godz. 16.00

Komentarze
Udostepnij