Zapowiedzi

Taniec jest dla wszystkich! Zgłoś wydarzenie do akcji tańczMY

Narodowy Instytut Muzyki i Tańca już po raz szósty organizuje akcję tańczMY, która łączy pasjonatów tańca – zarówno zawodowców, jaki i amatorów – we wspólnym świętowaniu. Celem akcji jest zrzeszenie środowiska tanecznego wokół idei Międzynarodowego Dnia Tańca, który obchodzony jest 29 kwietnia. Wydarzenia można zgłaszać do 10 kwietnia.

Dołącz do tańczMY i świętujmy razem Międzynarodowy Dzień Tańca!

Do udziału w tegorocznej akcji NIMiT zaprasza nie tylko instytucje artystyczne, organizacje pozarządowe, nieformalne grupy artystyczne, zespoły taneczne, ale również osoby fizyczne. Zgłoszenie oznacza zorganizowanie dowolnego wydarzenia artystycznego, tanecznego: spektaklu, lekcji, warsztatów, pokazów, prelekcji, spotkań czy performance’ów. Akcja tańczMY trwać będzie od 22 do 30 kwietnia.

Zachęcamy wszystkich, dla których taniec ma szczególne znaczenie do włączenia się w ogólnopolską akcję tańczMY. Pokażmy wspólnie światu, jak wiele wydarzeń i inicjatyw jest skupionych wokół tańca w Polsce. W okolicznościach Międzynarodowego Dnia Tańca zaznaczmy na mapie naszego kraju jeszcze bardziej miejsca, gdzie taniec jest widoczny. TańczMY razem – zaprasza Paula Lis-Sołoducha, dyrektor Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.  

Nabór wydarzeń składających się na tegoroczną edycję tego tanecznego przedsięwzięcia potrwa do 10 kwietnia. W artykule poniżej znajduje się link do rejestracji wydarzenia. 

Kalendarium akcji zostanie opublikowane na stronie Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca.

Osoby odpowiedzialne za organizację:

dr hab. Aleksandra Dziurosz, prof. ucz. Zastępca Dyrektora Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca

Magdalena Zalipska – Kierownik Działu Edukacji i Popularyzacji Tańca

Ewa Salwa – Koordynator akcji tańczmy, tanczmy@nimit.pl, tel.887 590 130

Komentarze
Udostepnij