Zapowiedzi

„TAŚMA” w Teatrze WARSawy – Magdalena Popławska, Krzysztof Prałat i Adam Sajnuk

W najbliższy weekend w Teatrze WARSawy spektakl w reżyserii Michała Siegoczyńskiego pt. „Taśma”, a na scenie Magdalena Popławska, Krzysztof Prałat i Adam Sajnuk.

4 i 5 czerwca, godz. 19.00Teatr WARSawy
BILETY:https://teatrwarsawy.pl/spektakl/tasma/?fbclid=IwAR2ETuG1EQOAFyghXXKMXX4pT-GqQvEbpqoxoCOZq5JthNocv81EsJOiRR8

TAŚMA

na podstawie dramatu Stephena Belbera

reżyseria: Michał Siegoczyński

scenografia: Wojciech Stefaniak

muzyka: Damian Neongenn – Linder

obsada: Magdalena Popławska, Krzysztof Prałat, Adam Sajnuk

Czas trwania: 80 minut

Psychologiczna rozgrywka, pełna zwrotów akcji i prowadząca do zaskakującego finału. Dwóch przyjaciół z czasów licealnych spotyka się po latach. Jon w aurze sukcesu czeka na premierę swojego debiutanckiego filmu na lokalnym festiwalu. Vince jest drobnym dealerem narkotyków. Z początku niewinna rozmowa zaczyna się przeradzać w odkrywanie mroków przeszłości. Wszystko zmierza w kierunku bolesnej konfrontacji, która okazuje się ukartowanym planem Vince’a. Zjawiskowa rola Magdaleny Popławskiej. „Taśma” to trzymający w napięciu, ale nie pozbawiony dowcipu thriller.

W „Taśmie” Stephena Belbera publiczność, zamknięta w klaustrofobicznym wnętrzu pokoju taniego hotelu gdzieś w Michigan, uczestniczy w spotkaniu dwóch prawie trzydziestoletnich mężczyzn. Kiedyś byli szkolnymi przyjaciółmi. Dziś Jon jest reżyserem stojącym u progu filmowej kariery, a Vince lekkoduchem z Oakland, strażakiem dorabiającym na handlu kokainą.

Gdy okazuje się, że miłosne podboje nastolatków, pamiętane jako bolesne zadry tkwią w ich myślach przez lata, wieczór przeradza się w zimną psychologiczną rozgrywkę… Aktorzy trafnie realizują założenia taktyczne Belbera, a widz tylko dzięki nutce ironii wprowadzanej przez niesfornego Sajnuka, może przetrwać na ” Taśmie” aż do nieoczekiwanego rozwiązania.

Cezary Korycki

Trzymająca w napięciu opowieść o winie i karze w brawurowym wykonaniu młodych aktorów.

Roman Pawłowski „Gazeta Wyborcza”

W Starej Prochowni „Taśma” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego z udziałem Magdy Popławskiej, polskiej Tyldy Swinton. Rola, w której ważne jest każde spojrzenie, gest, drżenie głosu. Rany boskie!
Łukasz Drewniak „Przekrój”

Komentarze
Udostepnij