Wywiady, Zapowiedzi

Teatr „Baj Pomorski” w Toruniu otwarty!

Po długim czasie przymusowej absencji Teatr „Baj Pomorski” nareszcie może otworzyć swoje drzwi dla widzów. Udział w organizowanych przez Teatr wydarzeniach regulowany jednak będzie przez pewne sanitarne obostrzenia.

Regulamin uczestnictwa w spektaklach oraz niezbędne do wzięcia w nich udziału Oświadczenie COVID zamieszczone zostały pod poniższym adresem:

https://www.bajpomorski.art.pl/aktualnosci,11,pl,news,11,1,678.html

Obecnie trwają próby i przygotowania do premiery spektaklu Laboratorium Dźwięku w reżyserii Ewy Piotrowskiej, która odbędzie się 4 lipca o godz. 16:30 na Dużej Scenie. Przedstawienie pierwotnie zakładało silną interakcję z widzem, bezpośredni z nim kontakt, włączanie go w akcję przedstawienia, a ułatwieniem niniejszego zabiegu stanowić miało ulokowanie widowni na Scenie.

Niestety, w obecnej sytuacji takie działanie jest niemożliwe. Twórcy pracują zatem nad przekonwertowaniem swego zamysłu, uwzględniając tradycyjny podział na „Scenę” i „Widownię”. O bieżących detalach dotyczących spektaklu będziemy informować sukcesywnie i na bieżąco.

Z przykrością musimy przekazać Państwu informację, że XXVII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Spotkania” zostaje przesunięty na 2021 rok. Przedsięwzięcie to okazuje się być zbyt ryzykowne w obliczu wielu niewiadomych dotyczących października (kiedy to Festiwal zawsze miał miejsce), a które już dziś powinny być klarowne, aby „Spotkania” mogły przebiec bezpiecznie, sprawnie  i profesjonalnie.

Aktualny repertuar Teatru znaleźć można pod adresem:

https://www.bajpomorski.art.pl/repertuar,13,pl.html .

Komentarze
Udostepnij