Zapowiedzi

Teatr Biuro Podróży: Marta Strzałko z nagrodą na festiwalu w Rumunii

Marta Strzałko, aktorka Teatru Biuro Podróży z Poznania otrzymała nagrodę aktorską na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Elvira Godeanu” organizowanym przez Teatr Dramatyczny „Elvira Godeanu” w Târgu Jiu w Rumunii. Nagroda przyznawana jest aktorkom za osiągnięcia artystyczne i role teatralne.

Marta Strzałko pracuje w Teatrze Biuro Podróży od 1989 roku. Jest aktorką, współtwórczynią wszystkich spektakli w TBP.

Na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym “Elvira Godeanu” pokazywany był spektakl “Silence – cisza w Troi”. Spektakl powstał w 2016 roku. Inspirowany był upadkiem miasta Aleppo i katastrofą humanitarną, której ofiarami były dzieci. Spektakl nawiązuje do pierwszego przedstawienia TBP opowiadającego o wojnie, “Carmen Funebre”.

Teatr Biuro Podróży w zeszłym roku obchodził jubileusz 35-lecia. W tym czasie stworzył 24 spektakle w tym 14 przedstawień plenerowych. Zagrał w blisko 60 krajach na całym świecie (Europa, USA, Ameryka Południowa, Azja, Chiny, Indie, Bliski Wschód). Otrzymał wiele nagród, m. in. Fringe First (Edynburg), Critics` Award (Edynburg), Nagrodę Archanioła (Edyburg), Nagrodę za reżyserię spektaklu Makbet (Teheran), Grand Prix w Atenach, Grand Prix w Brześciu, Nagrodę za scenografię w Kairze oraz wiele innych.

Komentarze
Udostepnij