Zapowiedzi

Teatr Druga Strefa odkrywa Kreatywną Warszawę

Teatr Druga Strefa jest tętniącym życiem miejscem twórczości, tworząc wyjątkowy cykl wystaw – Kreatywna Warszawa.

Naszym celem w 2024 roku jest przedstawienie publiczności bogactwa i różnorodności talentów drzemiących w stolicy. Wystawy te to nie tylko prezentacja prac osób twórczych, ale również okazja do poznania ich fascynujących historii. Po wystawie malarstwa Aleksandry Lechańskiej, która zachwyciła widzów bogactwem kolorów i emocji, nadszedł czas na kolejne artystyczne doznania.

Już 17 kwietnia o godzinie 19.00 Teatr Druga Strefa zaprasza na wernisaż wystawy ceramiki i tkaniny artystycznej Marzeny Bigaj. Wystawa prezentuje fascynujący świat przyrody uchwycony okiem artystki.

Marzena Bigaj o sobie:

Studiowałam na Wydziale grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie a później ukończyłam Studium Fotografii ZPAF. Obecnie zajmuję się rzeźbą ceramiczną, tkaniną artystyczną oraz fotografią. Od roku 2022 należę do Stowarzyszenia Artystów Ceramików KERAMOS. Przygodę z rzeźbą zaczęłam w roku 2015 i jest moją kolejną pasją twórczą. Głównymi tematami moich prac rzeźbiarskich są ludzie, ptaki i konie. Zarówno w procesie rzeźbienia w glinie, która później jest przydymiana w plenerowym piecu trocinowym jak i w procesie tworzenia na tkaninach w technikach batiku i nadruku botanicznego, jest to za każdym razem zaskakująca przygoda, ponieważ nie jestem w stanie przewidzieć, jakie uzyskam końcowe efekty. W dużej mierze jest to współpraca z „naturą”.

W trakcie wernisażu będzie można spotkać się z artystką i porozmawiać o jej twórczości.

Od września będziemy mieli również okazję podziwiać wystawę fotografii Kacpra Muchy oraz projekty modowe Agnieszki Zadwornej.

Serdecznie zapraszamy do Teatru Druga Strefa, aby poczuć energię twórczej Warszawy!

Informacje o wystawie:

Tytuł: Z NATURY wystawa ceramiki i tkaniny artystycznej Marzeny Bigaj

Miejsce: Teatr Druga Strefa

Wernisaż: 17 kwietnia, godzina 19.00

Czas trwania: 17 kwietnia – 29 maja

Projekt współfinansuje Miasto st. Warszawa w ramach realizacji zadania publicznego „Teatr Druga Strefa 2024 – Premiery, Spektakle, Wydarzenia”.

Komentarze
Udostepnij