Zapowiedzi

Teatr Muzyczny w Poznaniu ogłosił właśnie repertuar do końca sezonu 2023/2024 i uruchomił sprzedaż biletów

W planach na kolejne miesiące przede wszystkim nie zabraknie dwóch ostatnich premier: „Pięknej i Bestii” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego oraz „Deszczowej piosenki” Tadeusza Kabicza. Oba tytuły podbiły serca widzów i zostały zasypane znakomitymi recenzjami. Po dwóch grudniowych setach, które wyprzedały się z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, „Piękna i Bestia” zagrana zostanie w drugiej połowie sezonu jeszcze 28 razy! Ten musical pojawi się w Teatrze Muzycznym w Poznaniu w lutym, maju i z okazji Dnia Dziecka. Natomiast „Deszczowa piosenka”, oparta na scenariuszu kultowego filmu z 1952 roku ze słynną sceną tańca w deszczu, po grudniowych i styczniowych spektaklach powróci na scenę w czerwcu.

W repertuarze pojawią się tytuły zarówno dla starszych, jak i młodszych widzów. Na przełomie stycznia i lutego Teatr zachęca, by wyruszyć na poszukiwania prawdziwego szczęścia razem z superwyjątkowym „Pippinem” (reż. Jerzy Jan Połoński). Ten spektakl to baśń dla dorosłych, która bawi i wzrusza, a do tego niesie mądre przesłanie. Z pełnego magii świata scena przemieni się w dystopijną rzeczywistość „Kombinatu” (reż. Wojciech Kościelniak) zbudowanej w oparciu o piosenki Grzegorza Ciechowskiego i Republiki. Ten spektakl zobaczyć będzie można w lutym i maju w Poznaniu, a w czerwcu zagości on w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

Na poznańską scenę powróci też w pierwszej połowie marca dawno niewidziana, ale niezmiennie uwielbiana „Zakonnica w przebraniu” (reż. Jacek Mikołajczyk). Z kolei dla najmłodszych widzów artyści zagrają w marcu „Madagaskar – musicalową przygodę” (reż. Jerzy Jan Połoński), a w kwietniu „Koziołka Matołka i zagadkę ratuszowej wieży” (reż. Łukasz Brzeziński).

W drugiej połowie kwietnia Teatr pokaże dramat muzyczny „Irena” o I. Sendlerowej (reż. Brian Kite), z muzyką Włodka Pawlika. Ten wyjątkowy tytuł o Sprawiedliwej wśród Narodów Świata miał w marcu tego roku swoją warszawską premierę, a teraz po raz pierwszy zagrany zostanie za granicą – 5 maja w Admiralspalast w Berlinie.

Szczegółowy repertuar i zakup biletów dostępne są na stronie internetowej Teatru www.teatr-muzyczny.pl.

fot. Dawid Stube

Komentarze
Udostepnij