Zapowiedzi

Teatr Nowy w Zabrzu zapowiada sezon 2023/2024

Teatr Nowy w Zabrzu zapowiada wydarzenia i premiery sezonu 2023/2024. 

Koniec wakacji… Lato się kończy… Trochę żal, ale zaczyna się nowy teatralny sezon! To dobra wieść, dla Was kochani Widzowie i dla nas, całej ekipy Teatru Nowego w Zabrzu. Po krótkiej urlopowej drzemce, ruszamy pełni sił i pomysłów, na spotkanie z Wami. Stęsknieni Waszej obecności, oklasków i naszych teatralnych spotkań. Zaczynamy premierą sztuki „Ciach nogę” Freda Apkego w tłumaczeniu Marty Klubowicz i reżyserii Zbigniewa Stryja.

Zatem… zaczynamy na wesoło, w oparach czarnego humoru… Opowiemy Wam historię życiowego nieudacznika, którego świat pieniądza i blichtru chciał…zniszczyć…a on… Nie, nie…nie będziemy spojlerować. Musicie to zobaczyć!!!

A chwilę później, dla wszystkich teatromanów otwieramy kolejną edycję Festiwalu Dramaturgii Współczesnej Rzeczywistość Przedstawiona. To już XXII raz, a w tym roku pod dyrekcją Beaty Dąbrowieckiej, teatry z różnych stron Polski przyjadą do Zabrza, by zaprezentować swoje spektakle o współczesności, spojrzenie twórców na to, czego doświadczamy żyjąc tu i teraz… Festiwal Dramaturgii Współczesnej Rzeczywistość Przedstawiona to jeden z najlepszych festiwali teatralnych na mapie naszego kraju. Ceniony przez widzów, artystów i krytyków. Zachwyca od lat. I tym razem, żaden miłośnik Melpomeny nie będzie rozczarowany.

A już niebawem „ Noc teatrów GZM”. Przed nami cały sezon! Premiery, spektakle, spotkania z twórcami i cudowna świadomość, że … mamy teatr! Teatr Nowy w Zabrzu!

Zapraszamy! Bądźmy razem!

fot. Pawel JaNic Janicki

Komentarze
Udostepnij