Zapowiedzi

Teatr PAPAHEMA w ramach Programu TEATR POLSKA

Teatr PAPAHEMA rusza w trasę

Dziś, 5 sierpnia o godz. 19.00, pokazem spektaklu „GALLERY OF MODERN heART” w Ełckim Centrum Kultury Teatr PAPAHEMA zainauguruje swój objazd w ramach programu TEATR POLSKA. Będzie to jednocześnie pierwsze przedstawienie zaprezentowane w ramach tegorocznej, 13. edycji programu. Na trasie Teatru PAPAHEMA znajdą się w kolejnych tygodniach ośrodki kultury w województwach lubuskim, śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim i lubelskim.

Oparty na zasadzie ożywiania postaci „zakodowanych” w ramach słynnych obrazów spektakl „GALLERY OF MODERN heART”, którego premiera odbyła się 30 listopada 2020 roku w wymuszonej lockdownem formule on-line, porusza ważki i niezmiennie aktualny temat szacunku wobec szeroko rozumianej odmienności. Widzowie, którzy zechcą obejrzeć przedstawienie, będą mieli okazję spotkać m.in.: bohaterkę najsłynniejszego obrazu Leonarda da Vinci – Monę Lisę, Stańczyka Jana Matejki oraz Sylvię von Harden namalowaną przez Otto Dixa. Przewodnikiem po osobliwej, teatralnej galerii sztuki będzie najsłynniejszy trickster współczesnej sztuki – Banksy. Dedykowany młodzieży i dorosłym spektakl łączy środki wyrazu teatru dramatycznego, teatru formy oraz teatru tańca, korzysta również z multimediów. Na płaszczyźnie tekstu współczesna dramaturgia spotyka się tu z cytatami z jednego z największych dzieł polskiej literatury dramatycznej – „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Po każdym pokazie przedstawienia Teatru PAPAHEMA odbędzie się spotkanie jego twórców z publicznością.

Zapraszamy na kolejne prezentacje:

5 sierpnia – Ełckie Centrum Kultury,

11 sierpnia – CKiS Dom Kultury OSKARD w Koninie,

13 sierpnia – Nowosolski Dom Kultury,

26 września – Zamojski Dom Kultury,

1 października – Dom Kultury w Rybniku-Boguszowicach,

3 października – Tarnogórskie Centrum Kultury,

5 października – Teatr im. A. Gryphiusa w Głogowie

7 października – Centrum Kultury MUZA w Lubinie.

Wszystkie pokazy odbywają się o godz. 19.00.

TEATR POLSKA jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. Celem programu TEATR POLSKA jest ułatwianie dostępu do oferty polskich teatrów poprzez zwiększenie ich mobilności i umożliwienie prezentacji spektakli w ośrodkach mających utrudniony dostęp do kultury. W ramach programu teatry instytucjonalne, samorządowe instytucje kultury i organizacje pozarządowe otrzymują dofinansowanie prezentacji spektakli w miejscowościach, w których nie ma teatru instytucjonalnego.

W ramach programu TEATR POLSKA od 5 sierpnia do 31 października 2021 zaplanowano 150 pokazów spektakli w 75 miejscowościach.

TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Więcej informacji na stronie: www.teatrpolska.pl i www.facebook.com/TeatrPolska.

Komentarze
Udostepnij