Zapowiedzi

Teatr Pinokio w Łodzi: Spektakl, który podbił serca nastolatków, od teraz także z audiodeskrypcją

HORMONY GÓRĄ. SPEKTAKL, KTÓRY PODBIŁ SERCA NASTOLATKÓW  OD TERAZ RÓWNIEŻ Z AUDIODESKRYPCJĄ

Nastoletnia publiczność Teatru Pinokio w Łodzi zaskoczyła twórców. „Wszystko źle! Najgorszy na świecie spektakl o dojrzewaniu” w reżyserii Miry Mańki od premiery w połowie kwietnia do końca sezonu zagrany miał być osiem razy. Jednak zainteresowanie tytułem jest tak duże, że zdecydowano się na kolejnych sześć pokazów. W najbliższy weekend po raz pierwszy opowieść o dojrzewaniu zostanie zaprezentowana z audiodeskrypcją.

„Wszystko źle! Najgorszy na świecie spektakl o dojrzewaniu” to historia objazdowej trupy teatralnej, która próbuje stworzyć spektakl skierowany do młodzieży. Bohaterowie spektaklu analizują emocje nastolatków i ich postrzeganie własnego ciała, tworząc scenariusz oparty na prawdziwych doświadczeniach. Pomimo starań, nic nie idzie zgodnie z planem, podobnie jak w procesie dojrzewania.

Dwutorowa opowieść o problemach, z którymi zmaga się grupa teatralna, i o trudach dojrzewania – zawstydzeniu, niekontrolowanych emocjonalnych wybuchach, nieporozumieniach, a nawet pryszczach, najwyraźniej trafiła na podatny grunt, bo zainteresowanie spektaklem przerosło oczekiwania twórców.

– Ogromna satysfakcja. Tak wiele mówi się przecież o tym, że trudno jest przyciągnąć uwagę nastolatków i wypełniać lukę między spektaklami dla najmłodszych i dorosłych. Tymczasem młodzi widzowie odnajdują się w naszej opowieści o nich samych. Tworzymy dla nich bezpieczną przestrzeń do rozmowy, o tym, co się z nimi dzieje – mówi Gabriel Gietzky, dyrektor Teatru Pinokio w Łodzi.

W najbliższy weekend spektakl zostanie po raz pierwszy zaprezentowany z wykorzystaniem nowego sprzętu do audiodeskrypcji.

– Do tej pory sprzęt wypożyczaliśmy, a od teraz mamy 50 własnych zestawów, dzięki czemu widzowie z niepełnosprawnościami narządu wzroku będą mogli uczestniczyć nie tylko w przedstawieniach dla grup zorganizowanych, ale również indywidualnie – podkreśla Bartosz Kurowski, koordynator do spraw współpracy międzynarodowej i rozwoju Teatru Pinokio w Łodzi i dodaje, że spektakl dla nastolatków to piąty tytuł teatru dostosowany do prezentowania z audiodeskrypcją.  Wcześniej w tej formie zagrane zostały: „Ciepłe pszczoły zimne jelenie albo jak pozbyć się dzieci”, „Wielki BuzzGrow”, „Dzieci z Bullerbyn” oraz „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

Spektakl „Wszystko źle! Najgorszy na świecie spektakl o dojrzewaniu” po raz pierwszy z audiodeskrypcją zaprezentowany zostanie 16 czerwca o godzinie 12:00.

Na przedstawieniu 16 czerwca obecni będą też ambasadorzy akcji #Chmurka – pełnia życia, którzy testować będą siedzibę teatru pod kątem jej dostępności.

Komentarze
Udostepnij