Zapowiedzi

Teatr Polski w Bydgoszczy ogłasza nabór do projektu „Nie ogarniam czyli o demonach”

Szukamy pełnoletnich osób  chętnych do udziału w bezpłatnych warsztatach aktorskich, których efektem finałowym będzie trzykrotne wystawienie spektaklu w Teatrze Polskim w Bydgoszczy z udziałem aktorów teatralnych. Zgłoszenia przyjmujemy do 3 kwietnia (środa) 2024 roku.

„Nie ogarniam czyli o demonach” to projekt poświęcony pojęciom ‘ogarniania/nie ogarniania’, które są blisko związane z naszym życiem. Możemy odczuć w nich słabość nas samych, ale też siłę i wiarę w nas samych. Analizujemy nasze życia, sytuacje, komplikacje, osobowości poprzez różne stadia od ‘nie ogarniania’ do ‘ogarniania’ i poprzez to, jak na nie reagujemy, jak sobie z tym radzimy, jak radzimy sobie ze sobą.

Celem projektu jest dostrzeżenie i wsparcie osób, które napotkały w swoim życiu różne problemy życiowe, zdrowotne, społeczne, psychologiczne lub inne i chcą sobie z nimi poradzić.

Mamy nadzieję, że teatr pomoże zamanifestować to, że każda i każdy z nas czasem czuje, że ‘nie ogarnia’, że przymus ‘ogarnięcia się’ bywa ciężarem nie do zniesienia, że w końcu – mamy prawo ‘nie ogarniać’ i że rozmowa o tym jest często najlepszym sposobem na uzyskanie pomocy i pokonanie samotności, w którą wpędza nas bezradność. Przecież nikt nie ogarnia wszystkiego, nikt nie ogarnia zawsze i wszędzie, jesteśmy w tym razem.

W grudniu reżyserka Ula Kijak, pedagog teatru Cezary Markiewicz i dramaturg Mikita Ilyinczyk, przeprowadzili serię warsztatów, spotkań, wywiadów nakierowanych na zbieranie historii osób, które doświadczyły swojej wersji ‘nie ogarniania’, które ‘nie dawały rady’, które stanęły twarzą w twarz z różnymi demonami. Z tych materiałów powstanie spektakl.

Zgłoszenia przesyłać można do 3 kwietnia (środa) na adres mailowy: edukacja@teatrpolski.pl

Zgłoszenie jest jednoznaczne z akceptacją harmonogramu warsztatów i spektakli.

Link do harmonogramu:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfzfYa_L-01-XAAfo8rhJRoRVY2TfU3kpP2TVN93j5r-GhH9w/viewform?fbclid=IwAR3Ci1JXvgvwV_APmc2P36GQLdmDxzclD-S7sMi_CTYrgQvzxwfouIyM2Cg

Komentarze
Udostepnij