Zapowiedzi

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na czytanie online

25 kwietnia o godz. 19.00 czasu polskiego zapraszamy na czytanie online sztuki „Detroit. Historia ręki” Jolanty Janiczak w reżyserii Vernice Miller. Czytanie odbędzie się w języku angielskim i zostanie udostępnione na YouTube.

„Detroit. Historia ręki” w reżyserii Wiktora Rubina to spektakl dobrze znany teatralnej publiczności. Premiera tekstu Jolanty Janiczak  w reżyserii Wiktora Rubina odbyła się w grudniu 2014 roku na deskach Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Prawie osiem lat po premierze tekst zostanie zaprezentowany ponownie, tym razem w formie czytania online.

Czytanie w języku angielskim zostanie udostępnione 25 kwietnia o godz. 19.00 (czasu polskiego) na kanale The Václav Havel Library Foundation na YouTube.

Link do czytania – tutaj. Nagranie będzie dostępne przez tydzień.

Organizatorzy zapraszają także na sesję pytań i odpowiedzi z udziałem Jolanty Janiczak, reżyserki oraz aktorów biorących udział w czytaniu, które odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom. Aby wziąć udział w spotkaniu, należy się zarejestrować. Link do rejestracji – tutaj.

Wydarzenie organizowane jest przez: The Václav Havel Library Foundation, Bohemian Benevolent & Literary Association, Instytut Polski w Nowym Jorku i Teatr Polski w Bydgoszczy.

fot.: Magda Hueckel

Komentarze
Udostepnij