Zapowiedzi

Teatr Sztuka Ciała poleca się na jesienne chłody w Warszawie

Koniec lata, koniec sezonu? Nie! U nas sezon na okrągło! 

Koniec wakacji kończy letni sezon teatralny. W tym roku jednak Teatr Sztuka Ciała przeciwstawia się jesieni  i nie zostawia swoich widzów. Jeszcze we wrześniu będzie można pójść na (teatralne) grzyby, wyruszyć na owadzie safari,  albo dać się owinąć kolorowemu „Tutu”. Powracają też ukochane szlagiery Sztuki Ciała: „Ważne sprawy” czy „Star, Wars i Sawa”. Koniec sezonu? Nie! – Jesienna odsłona.

– Teraz sezon trwa cały rok – mówi Katarzyna Markowska, założycielka Fundacji Sztuka Ciała, aktorka i performerka. – Od dwóch lat, dzięki dotacji miasta stołecznego Warszawy, nie zapadamy w zimowy sen, tylko działamy. Dla teatru niezależnego znalezienie miejsca pod dachem bywa wyzwaniem, ale mamy już stałe, zaprzyjaźnione sceny, z którymi współpracujemy: Prom Kultury – Saska Kępa (to tutaj odbywają się nasze próby!), Ośrodek Kultury Ochoty „OKO”, Wawerskie Centrum Kultury, a wkrótce też Dom Kultury „Świt”.

– 17.09 (niedziela), godz. 12.00 – „Polowanie na owady”| Park Herberta | wydarzenie finansowane przez m.st. Warszawę Dzielnica Bielany, w ramach projektu “Kultura i Natura Bielan”, udział bezpłatny.

– 22.09 (piątek), godz. 10.00 – spektakl najnajowy „TUTU” – pokaz przedpremierowy (0,5 – 4 lat) | Galeria pod Okiem – Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 79 | bilety – 25 zł, do kupienia tu: https://biletyna.pl/event/view/id/353451

Spektakl odbywa się w ramach projektu „Mam na Oku teatr naj” i jest współfinansowany przez m.st. Warszawa – Dzielnicę Ochota.

– 23.09 (sobota), godz. 11.00 – spektakl najnajowy „TUTU” – PREMIERA! (0,5 – 4 lat) | Galeria pod Okiem – Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 79 | bilety – 25 zł, do kupienia tu: biletyna.pl 

Spektakl odbywa się w ramach projektu „Latający Teatr Sztuki Ciała” i jest współfinansowany przez m.st. Warszawa.

– 24.09 (niedziela), godz. 12.00 – spektakl najnajowy „TUTU” (0,5 – 4 lat) | PROM Kultury Saska Kępa | bilety – 25 zł, tu: promkultury.pl 

Spektakl odbywa się w ramach projektu „Latający Teatr Sztuki Ciała” i jest współfinansowany przez m.st. Warszawa.

– 30.09 (sobota), godz. 16.00 – „MUCHOMOR – W królestwie grzybów” (4+) | Ogród Botaniczny Powsin, ul. Prawdziwka 2 l w ramach cyklu „Kultura i Natura Ursynowa” współfinansowanego przez m.st. Warszawa – Dzielnicę Ursynów, udział bezpłatny (zapisy na katka.mb@gmail.com)

„Polowanie na owady” (4+)

Piękne i straszne, urocze i odrażające, pożyteczne i niebezpieczne… Dotychczas odkryto 4 miliony gatunków owadów, a to wciąż nie wszystkie! Ich świat pełen jest zwyczajów i doświadczeń, które nie mieszczą się w ludzkich głowach. A gdyby tak pójść za nimi w trop, stanąć z nimi oko w oko? Czy odpędzałbyś od stołu muchę swojej wielkości? Czy tak łatwo przyszłoby ci pacnięcie komara? Czy motyl twojego wzrostu budziłby zachwyt czy lęk? A może zobaczysz świat złożony jak mozaikowe oczy, dostrzeżesz w komarze coś więcej niż krwiopijcę, posmakujesz życia odnóżami, nauczysz się od ćmy jak odetchnąć mimo gonitwy wokół?

Aktorzy ubrani w zjawiskowe kostiumy wcielą się w komara, muchę, ćmę i… poprowadzą nas w sensoryczny świat owadów angażując zmysły: węch, dotyk równowagę oraz… poczucie humoru. Przewodnikiem w tej przedziwnej podróży będzie Tropiciel Owadów, ekscentryczny podróżnik, entomolog-amator. Miejcie się na baczności, bo oprowadzając po ścieżkach wiedzy często zapuszcza się w bezdroża fantazji i niedorzeczności.

Koncepcja i kostiumy: Katarzyna Wróbel

Występują: Agata Brzozowska / Anna Ługowska / Ewelina Grzechnik, Ireneusz Wojaczek, Katarzyna Wróbel

„TUTU” –  PREMIERA! spektakl najnajowy (dla dzieci od 0,5 roku do 4 lat) wyczarowany z tiulu – do oglądania, dotykania, słuchania, doświadczania kolorów podstawowych i pochodnych – barw tkaniny i barw dźwięku.

Miękkie, szorstkie i gładkie… materiały i brzmienia. Jedna tkanina, dwie aktorki i tyle możliwości!

„TUTU” przenosi swoich odbiorców w zupełnie inny wymiar tytułowego „tu” zatrzymując czas i zapraszając do doświadczania „tu i teraz”.

Spektakl dla najnajmłodszych z zabawą sensoryczną i muzyką na żywo tworzony przez aktorki – pedagożki: Agatę Brzozowską i Annę Ługowską

„MUCHOMOR – W królestwie grzybów” (4+) | Ogród Botaniczny Powsin

Przyjacielska Kania wybiera się na poszukiwanie swojego towarzysza – tajemniczego Muchomora.

Nie jest to jednak łatwe zadanie. Muchomor pozostawia wskazówki, które naprowadzą na jego trop a jednocześnie zdradzą uczestnikom sekrety świata grzybów.

Na spotkanie zaprosimy do wyjątkowego lasu – tajemniczego arboretum w Powsinie. Zabierzcie ze sobą wygodne buty ale koszyki zostawcie w domu! Grzybobranie tym razem będzie miało charakter teatralny.

Twórcą postaci i kapeluszy jest Paweł Coolek Kulesza, któremu towarzyszy w roli Kani Katarzyna Markowska

fot. Romina Sęk

Komentarze
Udostepnij