Zapowiedzi

Teatr WARSawy powraca na scenę z nowym repertuarem

Teatr WARSawy powraca na scenę z nowym repertuarem. W tym roku widzowie będę oglądać sztuki teatru w wyjątkowej przestrzeni Zamku Ujazdowskiego w budynku Laboratorium.

Ponadto Teatr WARSawy będzie celebrować 15 lat „Kompleksu Portnoya”!

To doskonała okazja, by zobaczyć kultowy spektakl, który od lat porusza, bawi i skłania do refleksji.

„Matka i dziecko”

21 marca, godz. 19.00

22 marca, godz. 18.00 i 20.00

24 kwietnia, godz. 18.00 i 20.00

Czy można przezwyciężyć dawne rany i odnaleźć się na nowo?

To poruszająca opowieść o relacji, która ewoluuje wraz z czasem – pełna czułości, ale też milczenia i niewypowiedzianych słów. Spektakl ukazuje intymny dialog między dwojgiem ludzi, którzy próbują odnaleźć wspólny język.

Sztuka noblisty w reżyserii Adama Sajnuka to opowieść o niełatwym życiu matki, która nie chciała zatrzymać się na zapadłej prowincji, nawet kosztem pozostawienia swojego dziecka. Była wtedy jeszcze tak młoda…

Po latach zadaje pytania, ale nie jest gotowa wysłuchać odpowiedzi, próbuje wytłumaczyć się ze swoich wyborów, ale nie potrafi znaleźć wspólnego języka ze swoim synem. Mimo prób komunikacji, wciąż pozostaje między nimi luka, rozdarta więzami krwi, a jednocześnie daleka, poróżniona i psychicznie uszkodzona, tak jakby wyborem sprzed lat od siebie oddalona, lecz nadal silnie związaną.

Obsada: Kamilla Baar, Maciej Czerklański

„Kompleks Portnoya”

27 i 28 marca, godz. 19.00

11, 12, 13 kwietnia, godz. 19.00

To już 15 lat odkąd Aleksander Portnoy dzieli się z widzami swoimi burzliwymi rozterkami – inteligentnie, błyskotliwie i bez tabu. Jego historia to nie tylko opowieść o dojrzewaniu i buncie wobec zasad, ale także lustro, w którym każdy z nas może dostrzec swoje własne dylematy.

Wielokrotnie nagradzana inscenizacja głośnej powieści Philipa Rotha w reżyserii Adama Sajnuka i Aleksandry Popławskiej. Oto Alexander Portnoy: żyd i antysemita, seksoholik i onanista, maminsynek i buntownik, szowinista i zastępca komisarza Nowego Jorku ds. równouprawnienia. Bohater spektaklu stara się odnaleźć własną tożsamość, jej czystą i niezapisaną formę – wolną od semickiego wychowania, powinowactwa i przywiązania. Jeszcze nie wie, że to niemożliwe. 

Spektakl jest adaptacją powieści, która w latach 70. stała się manifestem ówczesnego pokolenia amerykańskiego. Sztukę doceniono dwoma Feliksami Warszawskimi: w najważniejszej kategorii, czyli za reżyserię – dla Adama Sajnuka (który również wciela się w postać Alexa) i Aleksandry Popławskiej oraz za debiut aktorski dla Anny Smołowik, grającej i skromną siostrę Portnoya, i liczne wcielenia jego kochanek. 

Realizację Sajnuka można zachwalać długo i na różne sposoby. Ale najlepszą recenzją niech będą słowa Lecha Śliwonika, byłego rektora Akademii Teatralnej i redaktora naczelnego „Sceny”, na której łamach tak pisał o „Kompleksie”: Naprawdę dobra robota. No niech będzie – bardzo dobra

Obsada: Monika Mariotti, Anna Smołowik, Bartosz Adamczyk, Adam Sajnuk

„Taśma”

29 marca, godz. 18.00 i 20.30

30 marca, godz. 19.00

25 kwietnia, godz. 20.00

26 kwietnia, godz. 18.00 i 20.30

Trójka dawnych znajomych ze szkolnych lat. Spotkanie po latach, które z pozoru wydaje się niewinną rozmową, szybko zamienia się w emocjonalną grę pełną napięcia.

Psychologiczna rozgrywka, pełna zwrotów akcji i prowadząca do zaskakującego finału. Dwóch przyjaciół z czasów licealnych spotyka się po latach. Jon w aurze sukcesu czeka na premierę swojego debiutanckiego filmu na lokalnym festiwalu. Vince jest drobnym dealerem narkotyków. Z początku niewinna rozmowa zaczyna się przeradzać w odkrywanie mroków przeszłości. Wszystko zmierza w kierunku bolesnej konfrontacji, która okazuje się ukartowanym planem Vince’a. Zjawiskowa rola Magdaleny Popławskiej. „Taśma” to trzymający w napięciu, ale niepozbawiony dowcipu thriller. 

Obsada: Magdalena Popławska, Krzysztof Prałat, Adam Sajnuk

BILETY: https://teatrwarsawy.pl/repertuar/

Komentarze
Udostepnij