Zapowiedzi

Teatr Wielki w Poznaniu – Koncert symfoniczny Beethoven / Karłowicz

piątek, 26 lutego 2021 – godz. 19.00

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu zaprasza na

BEETHOVEN / KARŁOWICZ

KONCERT SYMFONICZNY

BILETY: https://bit.ly/3qIXQ9c

PROGRAM KONCERTU

Ludwig van Beethoven

uwertura Egmont op. 84

aria koncertowa Ah! perfido op. 65

Mieczysław Karłowicz

Powracające fale op. 9

WYKONAWCY:

 Orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu

Jerzy Wołosiuk – dyrygent

Magdalena Nowacka – sopran

Małgorzata Pawłowska – prowadzenie koncertu

Więcej informacji na: https://opera.poznan.pl/pl/karlowicz-beethoven

Jerzy Wołosiuk

Absolwent Wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dyrygentury symfoniczno-operowej prof. Szymona Kawalli (dyplom z wyróżnieniem). Był stypendystą Prezydenta Miasta Lublina oraz Ministerstwa Kultury. Współpracował z wieloma teatrami i orkiestrami w kraju i za granicą. Brał udział w międzynarodowych konkursach dyrygenckich w: Orvieto, Spoleto i Madrycie. W 2010 r. był finalistą Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Dyrygentów Operowych w Spoleto.

W latach 2006-2013 pracował w Operze Nova w Bydgoszczy, gdzie pod jego kierownictwem muzycznym odbyły się premiery opery baśniowej Jaś i Małgosia Humperdincka oraz baletu Sen nocy letniej do muzyki Mendelssohna.

Od roku 2013 związany z Operą na Zamku w Szczecinie, początkowo jako kierownik muzyczny, a od 2014 jako dyrektor artystyczny. Sprawował kierownictwo muzyczne nad premierami baletów: Ogniwa do muzyki Lutosławskiego, Dzieje grzechu do muzyki Karłowicza, Alicja w Krainie Czarów Zycha (prapremiera), Polowanie na czarownice Cathy Marston, Dziadek do orzechów Czajkowskiego, Wieczoru Baletów Polskich do muzyki Palestra i Moniuszki oraz opery dziecięcej Historia najmniej prawdopodobna Kornowicza (prapremiera), operetki Hrabina Marica Kálmána, musicalu Crazy for You braci Gershwinów, oper Così fan tutte Mozarta i Proces Glassa oraz Dokręcanie śruby Brittena, nagrodzonej Teatralną Nagrodą Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii „najlepszy spektakl w Polsce w 2016 roku”. W 2019 roku rozpoczął współpracę z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie jako dyrygent wieczoru prawykonań i członek jury konkursu kompozytorskiego na mikrooperę „12 Minut dla Moniuszki”, zaś w obecnym sezonie artystycznym prowadzi tam spektakle baletowe „Damy kameliowej” w choreografii Johna Neumeiera do muzyki Chopina.

Fot.: K. Jankiewicz

 

Komentarze
Udostepnij