Zapowiedzi

Teatralna huśtawka. Nowy spektakl dla młodzieży i dorosłych w kaliskim Teatrze Bogusławskiego 

Już od 13 kwietnia na Scenie Kameralnej „Trik Patricka” autorstwa nagradzanego dramatopisarza Kristo Šagora. W kameralnym przedstawieniu zobaczymy dwójkę aktorów, wcielających się w kilkanaście postaci. Spektakl przygotowany jest z myślą o widzach dorosłych oraz młodzieży od 10 roku życia.

Patrick zawsze chciał mieć brata – co prawda starszego, ale młodszy też da radę. Kiedy przypadkiem podsłuchuje rozmowę rodziców o ciąży, początkowo wydaje się to spełnieniem marzeń, ale prędko okazuje się, że sprawy nie mają się zbyt kolorowo.

Dzięki spotkaniu z drugim człowiekiem, zadawaniu odważnych pytań i szczerej rozmowie, Patrick zyskuje wiedzę oraz mądrość, która pozwala mu się lepiej przygotować do nowej roli, a także zrobić ogromny krok na ścieżce dojrzewania.

“Trik Patricka” autorstwa Kristo Šagora, wielokrotnie nagradzanego niemieckiego dramaturga i reżysera, w niebanalny sposób porusza tematykę inności drugiego człowieka i jej oswajania – oraz tego, jak wielką pomocą może być… rozmowa. To również tekst o dorastaniu – nie tylko dla młodzieży, ale dla widzów w każdym wieku.

“Trik Patricka” to także niesamowite wyzwanie aktorskie. Szalona żonglerka postaciami i konwencją wymaga od wykonawców kapitalnej sprawności scenicznej. Na scenie zobaczymy nowego aktora w kaliskim Zespole – ostrowianina Filipa Kempińskiego oraz gościnnie Kamila Owczarka.

Spektakl reżyseruje Katarzyna Hora, której „Bajka o szczęściu” cieszy się wielką popularnością wśród kaliskich młodszych widzów. Scenografię stworzyła Alex Aleksiejczuk, a muzykę skomponowała Katarzyna Bem.

Premierowy pokaz „Triku Patricka” zaplanowany jest na 13 kwietnia, a kolejne pokazy odbędą się 14, 16, 17, 18, 28 kwietnia oraz  4, 7 maja na Scenie Kameralnej. Bilety dostępne są już w kasie Teatru oraz online na stronie teatr.kalisz.pl.

Komentarze
Udostepnij