Zapowiedzi

Teatralny czerwiec w Ośrodku Kultury we Wrocławiu

Ośrodek Kultury Sztuki we Wrocławiu razem z koproducentami i współorganizatorami serdecznie zaprasza na teatralny czerwiec.

W związku z tym, że przez długi czas nie mogliśmy spotykać się w teatrze, w tym miesiącu planujemy pokazy aż 6 spektakli, w tym dwóch premierowych.


W najbliższy  weekend, 11 i 12 czerwca, zapraszamy do PIEKARNI na dwa pokazy „Mojżesza” w reżyserii  Tomasza Węgorzewskiego, pierwszy raz z udziałem Anny Ilczuk.


W  sobotni  wieczór, 12 czerwca, pierwszy raz od marcowej premiery, będzie można zobaczyć we Wrocławiu spektakl „Amazon Burns” zrealizowany na podstawie tekstu Mai Staśko przez Przemysława Wojcieszka i Roberta Traczyka – tym razem prezentowany w Centrum Reanimacji Kultury. Dzień wcześniej spektakl zobaczą mieszkańcy Poznania.

W dniach 15 i 16 czerwca w Sali Teatru Laboratorium w monodramie zrealizowanym na podstawie powieści czeskiego autora Jaroslava Rudiša, w mocnej i wyrazistej kreacji wystąpi Darek Maj. Autorką tłumaczenia, adaptacji i reżyserii spektaklu „Aleja Narodowa” jest Katarzyna Dudzic-Grabińska.

W kolejny weekend, 19-20 czerwca, przypomnimy najlepszy wrocławski spektakl 2018/2019 zatytułowany„Postać dnia / siedem reakcji na jedno zdarzenie, czyli opowieść teatralna o aktorze Przegrodzkim”, autorstwa Sebastiana Majewskiego (nagrodzony mi.in. Wrocławską Nagrodą Teatralną oraz „Emocjami” przez RADIO WROCŁAW KULTURA),który w poruszający i wielowymiarowy sposób opowiada o współczesnych zagrożeniach artysty. Do obsady aktorskiej spektaklu: Agnieszki Kwietniewskiej, Igora Kujawskiego, Tomasza Lulka, Michała Opalińskiego dołączył Michał Mrozek. Pokazy odbędą się w Sali Teatru Laboratorium.


W drugiej połowie czerwca zapraszamy natomiast na dwie premiery. Pierwszą z nich jest monodram „Paradox” według scenariusza i w reżyserii Krzysztofa Pulkowskiego, do którego inspiracją były słynne książki Joseph ’a Hellera – „Paragraf 22” i „Closing Time”.  W roli głównej wystąpi Krzysztof Rogacewicz z Teatru Maska. W czerwcu spektakl będzie można zobaczyć w Teatrze Zdrojowym w Jeleniej Górze (25 i 27 czerwca), a jesienią także we Wrocławiu. Ostatnią czerwcową propozycją będzie premiera projektu performatywnego pn. „HCM” wg scenariusza Andrzeja K. Urbańskiego i w reżyserii Marcina Czerwińskiego. Spektakl opiera się na unikalnym doświadczeniu przebywania w ciemności. Wspólnego doświadczenia aktora, realizatora i publiczności. Jest głos, są dźwięki. Reszta to kolektywna wyobraźnia. Premiera projektu zaplanowana jest na 29 i 30 czerwca we wrocławskiej Sali Teatru Laboratorium.


Więcej informacji o poszczególnych spektaklach oraz informacje o biletach można znaleźć na stronie www.okis.pl.
Koproducentami i współorganizatorami poszczególnych spektakli są Teatr Polski – w podziemiu / Polski Theatre in the underground (Fundacja Teatr Polski – TP dla Sztuki), Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Przemek Wojcieszek, Stowarzyszenie Teatr MASKA, Plaża i Ciemnia || plazaciemnia.pl (Marcin Czerwiński).


Do zobaczenia w teatrze 🙂
—————————-

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu
Department of Performing Arts
Culture and Arts Centre in Wroclaw
Rynek-Ratusz 24, 50-101 Wrocław
+48 603 515 033
+48 71 344 28 64 (wew. 245)
www.okis.pl

Komentarze
Udostepnij