Zapowiedzi

Tomasz Woźniczka dołącza do grona Bluebird Artists!

Nieprzeciętnie zdolny autor zdjęć do filmów dokumentalnych i fabularnych. W 2023 roku na ekrany polskich kin wszedł film Ukryta Sieć ze zdjęciami Tomka, w reżyserii Piotra Adamskiego. Thriller z doskonałą rolą Magdaleny Koleśnik i Andrzeja Seweryna można zobaczyć na platformie Prime Video. W tym roku na dużych ekranach pojawi się film dokumentalny pt. Córy wegla w reżyserii Anety Nowickiej, do którego autorem zdjęć jest Tomasz.

W 2014 roku zrealizował zdjęcia do debiutu fabularnego pt. Wołanie w reżyserii Marcina Dudziaka, w 2022 roku do filmu pt. Chleb i sól w reżyserii Damiana Kocura, za który dostał nominację do Polskiej Nagrody Filmowej Orły za najlepsze zdjęcia.

Wyróżniony m.in takimi nagrodami jak: Złota Kijanka na festiwalu Camerimage w 2007 roku za zdjęcia do filmu Za horyzont czy Nagroda za zdjęcia do filmu pt. Twist & Blood na Festiwalu Polskich Filmów w Nowym Jorku w 2012 roku.

Laureat nagrody Stowarzyszenia Filmowców Polskich na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych „Plus Camerimage” dla Najbardziej Obiecującego Młodego Twórcy.

Absolwent i wykładowca Realizacji Obrazu Filmowego na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Studiował także na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Operator kamery bądź autor zdjęć do wielu polskich filmów i seriali telewizyjnych (Wydział zabójstw, Prokurator). Współautor scenariuszy filmów dokumentalnych i fabularnych

Komentarze
Udostepnij