Zapowiedzi

TR WARSZAWA ogłasza OPEN CALL Common LAB 2023

Organizatorzy programu Common LAB, odbywającego się w ramach międzynarodowego projektu Common Stories, poszukują ośmiu osób zajmujących się reżyserią teatralną, choreografią, pisaniem dramatów i szeroko pojętymi sztukami performatywnymi, które wezmą udział w laboratorium twórczym. Zgłoszenia można nadsyłać do 3 kwietnia 2023 r. TR Warszawa jest partnerem stowarzyszonym Common Stories i bierze udział doradczy w przygotowaniu Common LAB.

Laboratorium potrwa łącznie 8 tygodni i będzie odbywało się w różnych lokalizacjach – we Francji, Szwecji, Turcji oraz Portugalii. Jego celem jest eksperymentowanie ze zbiorowymi i indywidualnymi narzędziami służącymi do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, wspieranie poszukiwań artystycznych i poszerzanie europejskich narracji. Tematyka i program będą dostosowane do profilu i zainteresowań uczestników.

Kto może aplikować?
Artyści i artystki:
– zajmujący się tematyką dynamicznych pojęć, jakimi są tożsamość i różnorodność w zmieniającym się społeczeństwie europejskim, zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i prywatnej;
– mający doświadczenie zawodowe w dziedzinie sztuk performatywnych – Tańca, Teatru, Performansu lub innej;
– zainteresowani pracą i prezentacją swoich projektów przed potencjalnymi partnerami;
mieszkający i pracujący w krajach Unii Europejskiej;
– posługujący się językiem angielskim;
– mogący wziąć udział we wszystkich czterech modułach programu;

Jak będzie wyglądał wybór projektów?
Zgłoszenia będą oceniane przez opiekunów każdego z odcinków Common LAB: Ahmeda El-Attar’a (Orient Productions), Davida Cabecinha (Alkantara), Dritëro Kasapiego (Riksteatern), Hortense Archambault oraz Virginie Dupray (MC93). Oceniający będą brać pod uwagę projekty zrealizowane już wcześniej przez danego artystę/artystkę, jak również projekt, który chciałby/chciałaby rozwijać. W ramach tego procesu, aplikacje będą omawiane z doradcami projektu: Raquel Limą, Safią Kessas i Ansarem Bakirem.

Artyści i artystki, którzy pozytywnie przejdą pierwszy etap oceny, zostaną zaproszeni do udziału w rozmowie, odbywającej się w dniach 6-10 maja. Ostateczne wyniki zostaną ogłoszone drogą mailową 15 maja 2023 r. 

Common Stories Common Stories skupia organizacje artystyczne zajmujące się sztukami performatywnymi, artystów i artystki oraz publiczność, w celu zwrócenia uwagi na dynamiczne pojęcia, jakimi są tożsamość i różnorodność w zmieniającym się społeczeństwie europejskim.   Projekt tworzą Maison de la Culture de Seine-Saint-Denis, MC93, Bobigny (Francja), Théâtre National Wallonie-Bruxelles, Bruksela (Belgia), Alkantara, Culturgest, Lizbona (Portugalia), africologneFESTIVAL, Kolonia (Niemcy), Riksteatern, Sztokholm (Szwecja), we współpracy z Orient Productions – DCAF Festival, Kair (Egipt), CulturArte, Maputo (Mozambik), Les Récréâtrales, Wagadugu (Burkina Faso) oraz TR Warszawa. Projekt jest współfinansowany z programu Kreatywna Europa.

Komentarze
Udostepnij