Zapowiedzi

TR Warszawa we wrześniu

sweet & romantic”

Spektakl o rzeczach, które jest się w stanie zrobić z miłości. Nie tej, którą chce się mieć, tylko realnej – miłości opartej na grach o kontrolę. Bolesnej, zazdrosnej i trudnej, w wielorakich ludzkich konfiguracjach. Tej, której czas trwania rozciąga się na miesiące i lata, a nie zamyka się w ładnym, końcowym obrazku po półtorej godziny kinowego seansu.

Obsada: Rafał Maćkowiak, Małgorzata Trofimiuk, Justyna Wasilewska, Maria Wójtowicz

Reżyseria: Wera Makowskx i Jakub Zalasa

Gramy: 2-3, 6-7 września

„Rodzina”

Spektakl połączonych zespołów Teatru 21 i TR Warszawa, badający temat współczesnej rodziny i relacji rodzinnych. Bazując na swoich osobistych doświadczeniach oraz rolach zagranych wcześniej w filmie i na scenie, aktorzy i aktorki obu teatrów tworzą rodzinną komedię omyłek, w której ciemna strona relacji rodzinnych spotyka się z tęsknotami i fantazjami na temat harmonijnej rodziny wprost z polskich seriali. Czy osoba z niepełnosprawnością może być pełnoprawnym członkiem / członkinią rodziny – nie tylko synem czy córką ale też ciocią, wujkiem, matką lub ojcem? Czy aktor/ka z niepełnosprawnością może być pełnoprawnym członkiem / członkinią rodziny teatralnej?

Obsada: Izabella Dudziak, Monika Frajczyk, Daniel Krajewski, Sebastian Pawlak, Magdalena Świątkowska, Piotr Swend, Michał Pęszyński

Reżyseria: Justyna Sobczyk

Gramy: 9-10 września
9 września spektakl będzie grany w ramach organizowanego przez Nowy Teatr Generation After. Showcase.

„Mój sztandar zasikał kotek. Kroniki z Donbasu”

Przedstawienie oparte na trzech sztukach młodej ukraińskiej dramatopisarki, przedstawiających panoramę losów społeczności z małej miejscowości w Donbasie we wschodniej Ukrainie, z której pochodzi autorka. Akcja dramatów obejmuje okres od schyłku Związku Radzieckiego, przez Euromajdan, wojnę w Donbasie w 2014 roku aż po agresję rosyjską na Ukrainę w 2022 roku. Ostatnią część cyklu Lena Laguszonkowa pisała wiosną 2022 roku w schronie w Kijowie podczas bombardowań.

Obsada: Jan Dravnel, Izabella Dudziak / Anita Szepelska, Mateusz Górski, Magdalena Maj, Lech Łotocki, Maria Maj, Sebastian Pawlak, Daria Polunina, Justyna Wasilewska, Julia Wyszyńska, Mirosław Zbrojewicz, Agnieszka Żulewska

Reżyseria: Aleksandra Popławska

Gramy: 14-17 września

„Nietoperz”

Sylwestrowy wieczór. W niepokojącej scenerii hali przemysłowej przerobionej na prywatny szpital gdzieś na uboczu Warszawy zbierają się obce sobie rodziny. Wspólnie pożegnają nie tylko stary rok – ale też swoich bliskich, dla których będzie to ostatni dzień życia.
.
Obsada: Roma Gąsiorowska, Agnieszka Podsiadlik, Justyna Wasilewska, Rafał Maćkowiak, Dawid Ogrodnik, Sebastian Pawlak, Adam Woronowicz, Aleksandra Troczyńska, Monika Frajczyk

Reżyseria: Kornél Mundruczó

Gramy: 22-24 września

„ONKO”

Spektakl osadzony w osobistych doświadczeniach reżyserki Weroniki Szczawińskiej i aktora Sebastiana Pawlaka, których połączyła wiara w to, że nawet najtrudniejszy scenariusz życia można zmienić i zagrać w nim nową rolę. Albo i nie.

Obsada: Sebastian Pawlak, Weronika Szczawińska

Reżyseria: Weronika Szczawińska

Gramy: 29 września – 1 października

fot. Monika Stolarska

Komentarze
Udostepnij