Zapowiedzi

TR Warszawa | WRACAMY | WOYZECK reż. Grzegorz Jaremko

“Chcieliśmy tym spektaklem poruszyć coś w Was, ale w taki sposób, żebyście mogli zobaczyć w tym swoje dorastające dzieci, troszeczkę im pomóc, zaakceptować siebie i i polubić swoją wrażliwość” – mówi Marcin Cecko, dramaturg spektaklu “Woyzeck”.

To pierwsze przedstawienie, które po wielu tygodniach zagramy przy Waszym udziale. Ogromnie się cieszymy, że będziecie mogły oraz mogli obejrzeć przedstawienie TR Warszawa w teatralnych fotelach.

“Woyzeck” to spektakl na motywach dramatu Georga Büchnera, XIX-wiecznego niemieckiego rewolucjonisty, pisarza i przyrodnika. Fabuła osnuta jest wokół prawdziwej historii młodego mordercy z Lipska.

“Woyzeck jest przeniesiony we współczesne nam czasy. Ma garażową kapelę punkową, w której wykrzykuje swoje manifesty i niezgodę na świat. Ma skomplikowane oraz trudne relacje z matką i rówieśnikami” – mówi Marcin Cecko, współtwórca i dramaturg spektaklu, który wyreżyserował Grzegorz Jaremko.

Büchner sportretował swojego bohatera z niezwykłym współczuciem, ukazał go jako ofiarę okrutnego, bezdusznego społeczeństwa, które depcze każdego, kto nie pasuje do jego norm. Dzieje Woyzecka nie zostały jednak opowiedziane do końca, a tekst znaleziony po śmierci pisarza pozostał we fragmentach. Mimo to, a może właśnie dzięki tej ułomności, „Woyzeck” od ponad wieku uwodzi twórców teatralnych i operowych.

“W oryginalne Woyzeck popchnięty jest przez własne wizje do morderstwa. W naszym spektaklu to się nie zdarza, zdarza się za to coś innego” – mówi dramaturg.

Całe nagranie Marcina Cecko zobaczysz TUTAJ

Spektakl powstał w ramach nagrody Debiut TR, powołanej w listopadzie 2015 roku w TR Warszawa.

OBSADA Jan Dravnel, Mateusz Górski, Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Tomasz Tyndyk, Paweł Smagała

29.05, godz. 15:00TR Warszawa/Marszałkowska 830.05, godz. 15:00TR Warszawa/Marszałkowska 8
Komentarze
Udostepnij