Zapowiedzi

„Treny” poza słowami. Premiera spektaklu Warszawskiego Centrum Pantomimy w Czarnolesie

W najbliższy piątek, 21 lipca w Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie odbędzie się prapremiera spektaklu „Treny” Teatru Warszawskiego Centrum Pantomimy w reż. Bartłomieja Ostapczuka.

Inspirowane największym dziełem Jana Kochanowskiego spotkanie poezji ze sztuką poza słowami. 

Czy można ukazać poezję, wychodząc poza narrację słowną? Czy to, co jest istotą liryki może wybrzmieć w teatrze, w którym świadoma cisza aktora jest podstawą jego działania? Spektakl „Treny” Warszawskiego Centrum Pantomimy to próba spotkania światów, które same w sobie stanowią pełnię. Poezji słowa i poezji ciała. To przenikanie się myśli i emocji zawartych w tym wielkim literackim dziele. 

To opowieść o człowieku, który wyruszając w podróż w poszukiwaniu utraconej osoby, spotyka siebie samego a konfrontacja z rzeczywistością świata wewnętrznego przybliża go do być może największej tajemnicy. 

Adaptacja, reżyseria: Bartłomiej Ostapczuk

Muzyka: Jagoda Stanicka

Scenografia: Bartłomiej Ostapczuk, Kamil Malinowski

Kostiumy: Anka Jankowska Wiśnios

Występują: Paulina Szczęsna, Aleksandra Błażejczyk, Amanda Nabiałczyk, Aleksandra Gąska, Łukasz Krypa.

Fragmenty „Trenów” czyta Krzysztof Gosztyła.

Produkcja: Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie

Koprodukcja: Fundacja Warszawskiego Centrum Pantomimy

TEATR Warszawskiego Centrum Pantomimy jest grupą tworzoną przez aktorów związanych z Warszawskim Centrum Pantomimy. 

Spektakle Teatru realizują międzynarodowi twórcy sztuki pantomimy. Dzięki połączeniu umiejętności aktorów oraz wyobraźni i doświadczenia zapraszanych artystów staramy się ukazać, jak wiele nasza sztuka ma do zaoferowania współczesnemu widzowi. Widzowi, dla którego pomimo wieloletniej tradycji Pantomima często potrafi stanowić wspaniałe artystyczne odkrycie.

Komentarze
Udostepnij