Zapowiedzi

Triumfalny powrót smoków pod Wawel

20. Wielka Parada Smoków – Wielkie Widowisko na Wiśle: PODSUMOWANIE

Bulwary wiślane wypełnione spragnionymi smoczego spektaklu widzami, sunące po rozświetlonym ekologicznymi fajerwerkami i laserami niebie Smoki 75-lecia Teatru Groteska, poruszająca muzyka oraz wyjątkowo ciepły wrześniowy wieczór – to wszystko złożyło się na sukces 20. Wielkiej Parady Smoków.

Dziękujemy za ogromne zainteresowanie mediów i wsparcie nas w informowaniu o 20. Wielkiej Paradzie Smoków. Dzięki Państwu jubileuszowe Wielkie Widowisko na Wiśle mogli obejrzeć nie tylko wielbiciele smoków z Krakowa, ale także przybyli specjalnie na tę okoliczność pod Wawel turyści.

Ogromny sukces frekwencyjny, entuzjastyczne recenzje, krążące w przestrzeni wirtualnej setki relacji widzów i dopływające z wielu stron sygnały o więcej niż pozytywnym odbiorze sobotniego widowiska potwierdzają potrzebę funkcjonowania Parady w przestrzeni publicznej, a wytworzona wokół niej (i ciągle powiększająca się) społeczność  dowodzi, że smoki Groteski zachwycają kolejne pokolenia.

Znikoma liczba negatywnych opinii utwierdza nas w słuszności przemodelowania formuły Widowiska na proekologiczną. Zastosowana podczas pokazu pirotechnika była nie tylko w pełni biodegradowalna, ale też – choć zdecydowanie cichsza – równie efektowna co podczas poprzednich Parad.

Zainteresowanie mediów, zarówno przed, jak i po tegorocznym Widowisku, pokazuje, że Wielka Parada Smoków na stałe wpisała się do kalendarza kulturalnych wydarzeń Krakowa.

Fot. Anna Kaczmarz

Komentarze
Udostepnij