Zapowiedzi

Tydzień Miłości w Komunie Warszawa

Tydzień Miłości w Komunie Warszawa to idealna okazja, by zrobić prezent komuś, ale także i sobie. Od 12 do 18 lutego bilety na lutowe spektakle dostępne w promocyjnych cenach.

SPEKTAKL / TANIEC

Imperial, chor. Paweł Sakowicz

17-18.02, godz. 19.00

Głównym tematem spektaklu Imperial jest walc. Sakowicz i Herbut tym razem skupiają się na tańcu funkcjonującym na przecięciu form standardowych, użytkowych, chłopskich i balowych jednocześnie.

Eksploracja walca (i jego nieoczywistej historii) pozwala zadać pytanie nie tylko o jego eskapistyczną moc, ale także o klasowość choreografii: jak przejęcie tańca przez określoną klasę społeczną może wpływać na polityczność poruszających się ciał i czy może stać się elementem kulturowego awansu?

Kup bilet

INSTALACJA PERFORMATYWNA

JaWa/ Turkowski & Nowacka

24.02, godz. 19.00

Przedsiębiorstwo Społeczne JaWa powstało w Szczecinie we wrześniu 2021 roku. Nazwa wzięła się od pierwszych sylab imion etatowych pracowników, Jana i Waldemara, dla których przedsiębiorstwo zostało powołane. Przedsiębiorstwo społeczne to specyficzny typ podmiotu gospodarczego, w działalności którego na pierwszy plan nie wysuwają się ani zyski ani ich maksymalizacja. Dlatego też jednym z podstawowych założeń działania opisywanego tu przedsiębiorstwa jest zasada “pracy w swoim tempie”. Instalacja performatywna prezentowana w Komunie Warszawa to mniej lub bardziej dokumentalny zapis dziejów przedsiębiorstwa i kilku narracyjnie prostych przykładów realizacji zleceń miejscowych i w tzw. delegacjach.

Kup bilet

INSTALACJA PERFORMATYWNA

Margarete/ Turkowski

25.02, godz. 19.00

Margarete opowiada o wynikającym z prostej ciekawości zakupie sześćdziesięciu czterech szpulek filmu należących do przypadkowej osoby, mieszkanki przygranicznego rejonu wschodnich Niemiec. Fascynacja estetycznym walorem obrazu starej kliszy i sentymentalna podróż do czasu socjalistycznych scenografii inkrustowana jest poznawaniem procesu przetwarzania i ponownego wykorzystania pierwotnego materiału. To refleksja na temat rejestracji wspomnień i prywatne śledztwo dotyczące tożsamości osoby, która pozostawiła po sobie ślad na niemej kliszy.

Kup bilet

Działalność Teatru Komuna Warszawa wspierana jest przez m.st. Warszawa.

Komentarze
Udostepnij