Zapowiedzi

“Ucieczka” Ady Nowak – historia miłości, która zmieniła wszystko

Ada Nowak
“Ucieczka”

Wydawnictwo Lipstick Books | Premiera 14 kwietnia 2021

Historia miłości, która zmieniła wszystko.
Straciła dla niego serce, głowę i rozsądek.
Do czego jest zdolna zakochana kobieta?

Ucieczka to historia, która naprawdę zapada w pamięć.
Marta i Adam – dwie różne osobowości i każde z nich zamknięte w swoim świecie, nieszczęśliwe, pragnące wolności. Akcja powieści jest przemyślana i nic tu nie dzieje się bez przyczyny, wszystko ma swój cel.
Bohaterowie świetnie wykreowani, a odważnych scen, pełnych namiętności i pożądania, nie zabraknie, wręcz przeciwnie
– rozbudzą zmysły czytelnika, wiele razy pojawi się rumieniec na policzkach.
Polecam, obok tej książki nie można przejść obojętnie!

K.A. Figaro

Marta właśnie zaczęła swoją pierwszą pracę – terapeutki na więziennym oddziale leczenia uzależnień. Tam poznaje Adama, kulturalnego, przystojnego, inteligentnego mężczyznę, który twierdzi, że nie popełnił zbrodni, o które go oskarżono. Marta mu wierzy. Nie tylko dlatego, że jego argumenty ją przekonują, ale też dlatego, że on budzi w niej nieznane dotąd emocje: pożądanie, ekscytację i… strach.

Czy Marta zdecyduje się na krok, po którym nie będzie już powrotu do bezpiecznej, choć nudnej rutyny? Czy postawi wszystko na jedną kartę? I o co chodzi Adamowi: o miłość, seks, wolność – a może tylko o zagadkę, do której klucz kryje się we wspomnieniach kobiety?

Ucieczka to historia uczucia niemożliwego do spełnienia, rodzącego się między spokojną dziewczyną, wciąż próbującą zapomnieć o traumie sprzed lat, a płatnym zabójcą.

Fragment:
Przytulił ją mocniej. Zanim pomyślała, co robi, obróciła się ku niemu i go objęła. A potem poszło już bardzo szybko. Zdawał się początkowo zdumiony jej gestem, zamknęła oczy, poczuła, jak kładzie jej dłoń na policzku, brodzie, zanurza palce we włosy. Odchyliła głowę, czekając, co się stanie. To było silniejsze od niej. Już nie myślała o regulaminie, o pułkowniku Wrońskim, o tym, co powinna, a czego nie, że ona jest terapeutką, pracownikiem więzienia, a on osadzonym. Chciała, żeby ją pocałował – i zrobił to, delikatnie, ale po chwili stracił nad sobą kontrolę. Jego oddech przyspieszył. Pochylił się ku niej, ten ruch był nieoczekiwany, szybki i drapieżny. Straciła równowagę, osunęła się po ścianie na podłogę, a on runął na nią.
– Nie, nie możemy… – wyszeptała słabo, bardziej dlatego, że tak trzeba, niż z przekonania. Wcale nie chciała, by przestał. Nie myślała już o niczym, była podniecona.
Ada Nowak – ma 36 lat, od kilkunastu lat pracuje w mediach. Interesuje się kulturą Wschodu, szczególnie – erotyczną. Kocha owoce morza i francuskie wina. W wolnych chwilach fantazjuje, a nawet przelewa te fantazje na papier. Tak powstała jej debiutancka książka Pani Władza (Lipstick Book 2020). Pozostaje anonimowa ze względu na swoje zobowiązania zawodowe.
Komentarze
Udostepnij