Zapowiedzi

UCIEKINIERKI – premiera w lubelskim Teatrze Osterwy

Znasz to uczucie, gdy jedyne na co masz ochotę, to schować się lub uciec? Zostawić za sobą wszystko to, co Cię otacza i zacząć życie od nowa?

A co gdybyś stojąc nad przepaścią odważył/a się skoczyć w nieznane? Przecież gorzej być nie może… Właśnie taką decyzję podjęły bohaterki spektaklu “Uciekinierki”, jakie konsekwencje poniosą?

Margot (Marta Ledwoń) – matka i żona, niezauważana przez rodzinę, zmęczona codziennością, w której zagubiła samą siebie, spotyka Claude (Magdalena Sztejman) – dojrzałą kobietę, pozostawioną przez syna w domu starców. Zestawiają swoje życia licytując się na tragizm dotykający każdej z nich. Która ma pierwszeństwo w ucieczce przed codziennością?


„Uciekinierki” w reżyserii Marka Pasiecznego to komedia egzystencjalna, traktująca drogę jako metaforę domu. Spektakl, w którym każdy zobaczy choć cząstkę siebie. Opowieść o odwadze, poszukiwaniu własnego „ja” oraz dążeniu do szczęścia. “Uciekinierki” to demonstracja kobiecej przyjaźni, która rodzi się w najmniej oczekiwanym momencie. Mimo że relacja bohaterek rozpoczyna się od sprzeczki, a następnie nie brakuje w niej wzajemnego krytycyzmu, jest obrazem kobiecej solidarności. Margot i Claude, na pozór tak różne, wspólnie odbywają najtrudniejszą podróż – w głąb duszy. Bohaterki budują więź zaspokajającą pustkę, która trawi je od środka.

Czy istnieje Margot, która nie występuje w kontekście swojej rodziny? Czy jej tożsamość to tylko bycie matką i żoną?


Czy Claude, mimo wieku, może jeszcze wieść ekscytujące życie? Czy jej młoda dusza ukryta w ciele starszej kobiety znajdzie swoje szczęście?

Ucieknij razem z bohaterkami, obserwując ich przygody w drodze po szczęście.

Bilety do nabycia na www.bilety.teatrosterwy.pl

7 czerwca (piątek), godz. 18:00 | POKAZ PRZEDPREMIEROWY
8 czerwca (sobota), godz. 19:00 | PREMIERA
9 czerwca (niedziela), godz. 18:00 
11 czerwca (wtorek), godz. 19:00 
12 czerwca (środa), godz. 19:30 
13 czerwca (czwartek), godz. 19:00 
14 czerwca (piątek), godz. 19:00 
15 czerwca (sobota), godz. 19:00 
16 czerwca (niedziela), godz. 18:00
Autor – Pierre Palmade & Christophe Duthuron
Opieka reżyserska – Marek Pasieczny
Scenografia i kostiumy – Bronka de Sage
Muzyka – Robert Łuczak
Oświetlenie – Piotr Bartoszewicz
Obsada
Margot – Marta Ledwoń
Claude – Magdalena Sztejman
Komentarze
Udostepnij