Zapowiedzi

Ugość dzieci z różnych części świata w ramach projektu artystycznego Lelenfant

W sierpniu we Wrocławiu wystartuje międzynarodowa odsłona projektu Lelenfant. W jej ramach wrocławskie rodziny mogą zaprosić w swoje progi dzieci oraz młodzież z Indii, Iranu, Tanzanii, Czech, Palestyny czy Maroka.

Działania Lelenfant (kontynuacja Brave Kids), czyli znanego międzynarodowego projektu artystyczno-edukacyjnego przeznaczonego dla dzieci i młodzieży, z roku na rok rozrastają się. Na początku maja odbyła się impreza „Za kurtyną”, czyli osiedlowy finał projektu, w którym wzięli udział młodzi mieszkańcy wrocławskich osiedli: Złotniki, Kowale oraz Borchów. Przed wypełnioną niemal po brzegi widownią zgromadzoną w budynku Impart Centrum trzy grupy zaprezentowały swoje artystyczne talenty, a całość wydarzenia dodatkowo uatrakcyjnił występ kolektywu teatralno-artystycznego z Peru „Arena y Esteras”. 

Kolejne aktywności Lelenfant zaplanowane są na sierpień, a już teraz ruszył nabór do programu RODZIN GOSZCZĄCYCH. O co w nim dokładnie chodzi? Otóż wrocławskie rodziny zachęcane są do ugoszczenia uczestników i uczestniczek międzynarodowej edycji projektu (19-31 sierpnia), którzy w tym roku pochodzą z takich krajów, jak m.in. Iran, Palestyna, Maoko czy Czechy.

Zostanie Rodziną Goszczącą to nie tylko udostępnienie gościom miejsca do spania, to przede wszystkim integracja, przeżywania nowych doświadczeń i poszerzania swoich horyzontów – tłumaczy Iwona Frydryszak z Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja, dyrektorka programowa projektu Lelenfant.

Nabór potrwa do połowy czerwca, ale warto nie zwlekać i zgłosić do programu jak najszybciej. 

Do wszystkich zainteresowanych Rodzin odezwie się nasza koordynatorka, która umówi się z Wami na spotkanie indywidualne w Waszym domu lub mieszkaniu. Dodatkowo odbędą się minimum dwa obowiązkowe spotkania informacyjno-szkoleniowe przed przyjazdem dzieci do Wrocławia (w czerwcu i w sierpniu) – dopowiada Iwona Frydryszak. 

Wszystkie informacje o Rodzinach Goszczących znajdują się pod tym linkiem.

HARMONOGRAM MIĘDZYNARODOWEJ EDYCJI LELENFANT 2023

Zamkowy Piknik Lelenfant wraz z przeglądem zagranicznych grup z różnych stron świata w dniu 15.08.2023 w godz. 14:00 – 20:00 | OPT Zamek, pl. Świętojański 1, Wrocław | wstęp wolny

Wszyscy za mną – międzynarodowa parada Lelenfant w dniu 25.08.2023 o godz. 12:00 na wrocławskim Rynku | wstęp wolny

Pokaz pracy artystycznej w dniu 29.08.2023 o godz. 18:00 | Teatr Polski we Wrocławiu,
ul. G. Zapolskiej 3 | bilety od 10 PLN

Wielki Międzynarodowy Spektakl Lelenfant w dniu 30.08.2023 o godz. 18:00 |Teatr Polski we Wrocławiu, ul. G. Zapolskiej 3 | bilety od 15 PLN

Komentarze
Udostepnij