Zapowiedzi

“Uroczystość” online z TR Warszawa

Zapraszamy na “Uroczystość” – już jutro! | Zostań w domu, nie wychodź z teatru!30 maja o godz. 20.00 odbędzie się kolejny specjalny pokaz online (poprzez Facebook Live TR Warszawa i Vimeo) spektaklu

Nagranie na Vimeo będzie uzupełnione o napisy w języku angielskim i polskim (realizacja w ramach projektu TR Bez Barier 2020). Specjalny pokaz rejestracji “Uroczystości” odbywa się w ramach akcji TR Warszawa Zostań w domu, nie wychodź z teatru!.

30 maja około godziny 22.30 zapraszamy na spotkanie z twórcami i twórczyniami przedstawienia (na Facebook Live TR Warszawa).

1 czerwca o godzinie 17.00 na Facebook Live TR Warszawa odbędą się Warsztaty Otwarte online dla wszystkich, którzy chcieliby pogłębić wiedzę na temat przedstawienia.

“Uroczystość” Grzegorza Jarzyny w bezkompromisowy sposób odsłania ciemne kulisy rodzinnych związków, balansując pomiędzy tragedią i farsą.Co się stanie, kiedy na jaw wyjdzie mroczna, rodzinna tajemnica? Co, jeśli stanie się to podczas uroczystości 60. urodzin ojca, głowy rodziny, i jeśli to właśnie on znajdzie się w centrum podejrzeń? “Uroczystość” to trzymająca w napięciu historia walki o prawdę, którą każdy musi stoczyć sam.

Premiera przedstawienia odbyła się 5 czerwca 2001 roku w TR Warszawa. Spektakl pokazywany był m. in. na pierwszym Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym “Dialog” we Wrocławiu w 2001 roku, a także na Jeruzalem Festival (Izrael), Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych (Łódź), Spielart (Monachium), Festiwalu LIFT (Londyn), 36. Festiwalu BITEF (Belgrad), 56. Festival d’Avignon (Francja), Wiener Festwochen (Austria) oraz w Hebbel am Ufer Theater (Berlin), Dublinie (Irlandia) oraz St. Ann’s Warehouse (Nowy Jork).

W zarejestrowanym spektaklu występują: Jakub Adamus, Andrzej Chyra, Ewa Dałkowska, Jan Dravnel, Christian Emany, Adam Ferency, Roma Gąsiorowska, Wojciech Kalarus, Marek Kalita, Marek Kępiński, Redbad Klijnstra, Magdalena Kuta, Lech Łotocki, Zygmunt Malanowicz, Marcin Mazurek, Jan Peszek, Aleksandra Popławska, Stanisław Sparażyński, Danuta Stenka, Aleksandra Stępowska, Danuta Szaflarska oraz Katarzyna Warnke.

Już dziś zapraszamy na kolejny sobotni specjalny pokaz rejestracji spektaklu TR Warszawa – “Cokolwiek się zdarzy, kocham cię” w reżyserii Przemysława Wojcieszka oraz spotkanie z twórcami oraz twórczyniami (6 czerwca), a także na poniedziałkowe Warsztaty Otwarte (8 czerwca).

Życie Magdy mogłoby wydawać się idealnym materiałem na przygnębiający paradokument: niezdana matura, nieudany coming out, ucieczka do Warszawy, praca na zmywaku w smażalni kurczaków. Gdy pewnego dnia szef przydziela Magdzie do pomocy hałaśliwą Sugar, wszystko komplikuje się jeszcze bardziej. A może staje się dużo prostsze?

“Cokolwiek się zdarzy, kocham cię” w reżyserii Przemysława Wojcieszka to dowcipna i wzruszająca opowieść o poszukiwaniu własnej drogi i walce z nietolerancją. To mistrzowska mieszanka teatru, koncertu i poezji, a wszystko za sprawą rewelacyjnych kreacji aktorskich, niepowtarzalnego brzmienia zespołu Pustki oraz zapadających na długo w pamięć slamów Marcina Cecki.

Do tej pory w programie TR Online (specjalnych pokazach rejestracji spektakli, spotkaniach, warsztatach, wykładach i wydarzeniach premierowych) wzięło udział ponad 42 500 osób.

Komentarze
Udostepnij