Zapowiedzi

Virtuoso powraca na poznańską scenę – premiera nagrania utworu „Gdy wojna trwa”

VIRTUOSO

Już w najbliższy piątek na deski Teatru Muzycznego w Poznaniu powraca spektakl Virtuoso. To polsko-amerykańska produkcja musicalowa o Ignacym Janie Paderewskim.

Virtuoso gramy 6 maja o godz. 19:00 oraz 7 maja o godz. 15:00 i 19:00. Dla widzów przygotowaliśmy ofertę specjalną – kupując jeden bilet w Strefie I, II oraz VIP, drugi bilet można kupić za 10 zł. Przy zakupie należy wpisać lub podać hasło VIRTUOSOPOZ.

Polsko-amerykańska produkcja musicalowa o Ignacym Janie Paderewskim. Twórcy opowiadają historię o wspaniałym Artyście, który wykorzystał swoją popularność by pomóc swojej Ojczyźnie odzyskać niepodległość. O tym jak z lwa salonowego został jednym z najbardziej wpływowych polityków na świecie. Gdyby żył w latach 70-tych, byłby gwiazdą pokroju Elvisa Presleya albo Beatlesów. Jego wpływ na masową wyobraźnię był tak wielki, że szał, który zapanował w Ameryce na jego punkcie, do dziś nazywany jest „Paddymanią”.

Libretto i muzykę napisał Matthew Hardy. Zapewniły mu one wygraną w kilkuetapowym konkursie organizowanym przez Instytut Adama Mickiewicza. Współpracy artystycznej podjął się Brian Kite – dziekan Wydziału Teatru, Telewizji i Filmu na renomowanej uczelni University of California, Los Angeles, utytułowany reżyser musicalowy odnoszący sukcesy w USA i Chinach. Mocna amerykańska reprezentacja będzie znakomitym uzupełnieniem pozostałych realizatorów. Spektakl wyreżyserował Jerzy Jan Połoński, który z powodzeniem zrealizował na scenie Teatru Muzycznego takie musicale jak: „Footloose”, „Pippin” oraz „Madagaskar – musicalową przygodę”.

W postać Ignacego Jana Paderewskiego wcielają się Janusz Kruciński oraz Marcin Januszkiewicz. W obsadzie znaleźli się również między innymi: Anna Lasota, Anna Federowicz i Oksana Hamerska (Helena Górska / Paderewska), Barbara Melzer i Dagmara Rybak (Helena Modrzejewska), Joanna Rybka i Katarzyna Tapek (Helena Bibesco), Radosław Elis i Jarosław Patycki (Władysław Górski / Józef Piłsudski).

Premiera spektaklu odbyła się 12 września 2020 w Poznaniu, a w dniach 13-15 sierpnia 2021 roku zespół Teatru Muzycznego w Poznaniu wystąpił w Teatrze Dramatycznym w ramach warszawskiej premiery tego musicalu. 

Spektakl dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

fot. Michał Kordula

Z okazji Święta Flagi i jutrzejszego Święta Konstytucji 3 Maja udostępniamy Państwu po raz pierwszy nagranie przejmującego utworu „Gdy wojna trwa”, którego słowa przeszywają nas swoją aktualnością w czasie, gdy dzielna Ukraina walczy o wolność i pokój.

https://we.tl/t-mJZiIuZxoW
Virtuoso_Gdy_wojna_trwa.mp4

Komentarze
Udostepnij