Zapowiedzi

“VoiceLAB. Próby przy uchylonych drzwiach” w Instytucie Grotowskiego

Po kilkuletnich poszukiwaniach prowadzonych w ramach zamkniętej pracy Aleksandra Kotecka, Tomasz Wierzbowski i Krzysztof Paździora otwierają drzwi swojego „laboratorium” dla słuchaczy z zewnątrz. Instytut Grotowskiego zaprasza na kilkumiesięczny cykl otwartych prób pracy, które rozpoczną się 7 maja 2021 w Studiu Na Grobli i będą kontynuowane w Otwartej Przestrzeni Kultury w kościele pw. św. Jana Nepomucena w Parku Szczytnickim. Wymagana rezerwacja bezpłatnej wejściówki.

Materiał, który będzie można usłyszeć, jest wynikiem głębokiej fascynacji muzyką gruzińską oraz wieloletnich poszukiwań mających na celu wydobycie pełni potencjału kryjącego się w harmonii. Poza poprawnym, czystym śpiewem leży brzmienie pełniejsze, niosące o wiele więcej muzycznych znaczeń, a nawet zdolne zmieniać powietrze między śpiewającymi a słuchaczami w geometryczną mozaikę. Próby otwarte są okazją do badania, jak przenosić jakości wypracowane w ramach głębokiej pracy laboratoryjnej, na sytuację wykonawczą. Cykl otwartych prób skierowany jest do wszystkich miłośników muzyki, zarówno praktyków, jak i teoretyków.

Aleksandra Kotecka, Tomasz Wierzbowski i Krzysztof Paździora od ponad sześciu lat prowadzą wspólne poszukiwania w obrębie polifonii. W swoim laboratorium pracy z głosem VoiceLAB skupiają się przede wszystkim na wymiarze wertykalnym utworów, aby z każdej harmonii wydobyć maksimum brzmienia. Dzięki takiemu podejściu każdy interwał okazuje się jednostką niosącą określone nastroje, napięcia i rozwiązania, same w sobie stanowiące rodzaj mikroopowieści, a więc stawiające przed wykonawcą wyzwanie wymagające pełnego zaangażowania w działanie wokalne.

Więcej na: https://bit.ly/3asrKZj oraz https://bit.ly/3x9xJvP. Zachęcamy także do obejrzenia lekcji „Trzeci wymiar polifonii” dostępnej na platformie TeatrZAR.net: https://bit.ly/3tBtE14. Wydarzenie realizowane w ramach współpracy z Wrocławskim Centrum Rozwoju Społecznego.

„VoiceLAB. Próby przy uchylonych drzwiach” odbędą się we Wrocławiu w następujących terminach:

Studio Na Grobli, Instytut Grotowskiego, ul. Na Grobli 30/32

pt. 7/05, 18.00

Otwarta Przestrzeń Kultury, kościół pw. św. Jana Nepomucena prowadzony przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, aleja Dąbska na terenie Parku Szczytnickiego, niedaleko Ogrodu Japońskiego

pt.–sob. 21–22/05, pt. 18.00, sob. 16.00 i 17.30

pt.–sob. 11–12/06, pt. 18.00, sob. 16.00 i 17.30

fot. Monika Kotecka

Komentarze
Udostepnij