Zapowiedzi

„W 80 dni dookoła świata” – premiera w olsztyńskim Teatrze Jaracza

Premiera: 29-06-2024

Autor: Inspirowane powieścią Juliusza Verne’a   

tekst i dramaturgia: Joanna Kowalska
reżyseria: Piotr Ratajczak
scenografia, reżyseria świateł: Marcin Chlanda
choreografia: Arkadiusz Buszko
inspicjent/sufler: Agata Żuczkowska

„W 80 dni dookoła świata” na motywach powieści Juliusza Verne’a to spektakl familijny, pełen przygód i wciągających opowieści o różnych kulturach i tolerancji. Po przeszło 150 latach od powstania powieści Verne’a twórcy wciąż widzą w niej inspirację do zabawy, promowania otwartej postawy na świat i wspaniały materiał do budowania na scenie fascynujących krain. Bohaterowie podróżujący po świecie wciąż są intrygujący, ponieważ kierują się odwagą, fantazją, uczciwością i życzliwością wobec innych ludzi.

Wszyscy twórcy mają bogaty dorobek w polskim teatrze, zdobyli już wyróżnienia i nagrody i wspólnie zrealizowali niejeden spektakl. Teatr Jaracza również współpracował z nimi kilkakrotnie. Za każdym razem spektakle Piotra Ratajczaka i jego zespołu realizatorów cieszyły się bardzo dobrymi opiniami u widzów i krytyków. To twórca, który potrafi reżyserować dynamiczne spektakle, z poczuciem humoru i barwnymi postaciami. Stawia też ciekawe wyzwania przed aktorami proponując im granie wielu ról w jednym spektaklu.

Co ważne Piotr Ratajczak potrafi też porozumieć się z młodymi widzami. W Teatrze Jaracza wystawił adaptację „Stawiam na Tolka Banana” Adama Bahdaja. Spektakl ten zagraliśmy wiele razy na swojej scenie, objechaliśmy z nim województwo w ramach programu Teatr Polska, a także pokazywaliśmy na Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak w Warszawie.

Jesteśmy pewni, że potencjał tkwiący w powieści Juliusza Verne’a w połączeniu z tym zestawem realizatorów da wspaniały efekt.

Obsada:

Jarosław Borodziuk
Artur Steranko
Mikołaj Trynda
Marcin Tyrlik
Małgorzata Rydzyńska
Alicja Parczewska
Katarzyna Kropidłowska
Emilia Lewandowska
Grzegorz Gromek

Komentarze
Udostepnij