Zapowiedzi

W kulturze siła – 19. sezon artystyczny w Teatrze BARAKAH w Krakowie

W kulturze siła – to hasło będzie towarzyszyło nam w 19. sezonie artystycznym w Teatrze BARAKAH!

19. sezon artystyczny rozpoczynamy 9 września premierą wyjątkowej i ważnej sztuki “Jenner: zostać sobą” Grzegorza Likego w reż. Michała Any Nowickiego. Po premierze nie zwalniamy tempa i zaczynamy próby do prapremiery sztuki “Rosemary”, która trafi na naszą scenę 11 listopada! Spektakl inspirowany jest kultową powieścią Iry Levina oraz filmem Romana Polańskiego, ale przenosi bohaterów tej znanej historii do czasów współczesnych. 

25 października Teatr BARAKAH gościć będzie na Międzynarodowym Festiwalu Drama Queer w Bratysławie, ze spektaklem „Anioły w Ameryce, czyli demony w Polsce” w reż. Michała Telegi. Patronat nad Festiwalem Drama Queer 2023 objęli Prezydentka Republiki Słowackiej Zuzana Čaputová i Prezydent Stolicy Matúš Vallo. W niedalekiej przyszłości będziemy gościć również na Revolutionale Festival w Lipsku. Teatr BARAKAH jako jedna z nielicznych krakowskich scen promuje i reprezentuje Miasto Kraków na renomowanych festiwalach międzynarodowych. 

W 19. sezonie artystycznym w teatrze realizowane będą również premiery „Mefisto” w reż. Piotra Sędkowskiego, „Tęcza grawitacji” w reż. Wery Makowskx oraz „Jeszcze Polska nie zginęła” w reż. Doroty Abbe i Michaela Rubenfelda. Odbędzie się również uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej Mykwę Nową, która od 1919 do 1939 roku działała w kamienicy przy ul. Paulińskiej 28, gdzie od dziesięciu lat swoją siedzibę ma Teatr BARAKAH.

Przez cały sezon nie zabraknie również wyjątkowych wydarzeń artystycznych, koncertów, wernisaży sztuki, spotkań muzycznych oraz literackich. Spotkajmy się w BARAKAH!

fot. Piotr Kubic

Komentarze
Udostepnij