Zapowiedzi

W łódzkim Teatrze Jaracza próbują „Złą dziewczynkę”

W Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi rozpoczęto próby do polskiej prapremiery dramatu Lothara Kittsteina pt. „Zła dziewczynka”. Reżyserii spektaklu podjęła się Daria Kopiec.

Do zrujnowanego domu w środku lasu przyjeżdża Kobieta z Dziewczynką. Kiedyś to miejsce tętniło życiem, ale lata świetności ma już dawno za sobą. Tak samo jak jego właściciel – Mężczyzna zestarzał się, zgorzkniał i stracił siły. Kobietę i Mężczyznę przed laty łączyła silna więź. Ale kim tak naprawdę dla siebie są? I kim jest towarzysząca Kobiecie Dziewczynka? Między trojgiem bohaterów rozgrywa się pełna emocji i niedopowiedzeń gra. Muszą zmierzyć się z przeszłością, która skrywa mroczną tajemnicę.

„Zła dziewczynka” łączy w sobie trzymający w napięciu kryminał, thriller psychologiczny i przewrotną baśń. To pełna metafor opowieść o trudnej walce z demonami przeszłości, próbie przepracowania traumy, niełatwych do zdefiniowania relacjach, poczuciu winy i odpowiedzialności.

REALIZATORZY: Daria Kopiec (reżyseria), Iwona Nowacka (przekład), Anna Tomczyńska (scenografia i kostiumy), Dominika Korzeniecka (muzyka), Jacek Owczarek (konsultacja choreograficzna), Iga Maczuga (asystentka reżysera), Anna Królikowska (inspicjentka, suflerka).

OBSADA: Matylda Paszczenko (Kobieta), Paulina Walendziak (Dziewczynka), Andrzej Wichrowski (Mężczyzna), Dominika Korzeniecka (muzyka na żywo).

Prawa autorskie do sztuki reprezentuje Agencja Dramatu i Teatru ADiT.

Prapremiera polska zaplanowana jest na 22 maja 2021 roku.

fot. Marcin Nowak

Komentarze
Udostepnij