Zapowiedzi

W niedzielę premiera spektaklu Bartłomieja Ostapczuka „Czasen” w warszawskich „Alternatywach”

„Czasen” to najnowszy spektakl autorstwa Bartłomieja Ostapczuka, który tym razem za pomocą słowa, prezentuje sceniczną adaptację swojego opowiadania. Premiera odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia o godz. 19.00 w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”.

Nieoczekiwane spotkaniu głównego bohatera z tajemniczą postacią przeradza się w podróż ścieżkami ludzkich emocji, doświadczeń, wspomnień i nadziei. Ich wędrówka staje się przestrzenią dla rozważań i refleksji nad poszukiwaniem sensu oraz nieustającym dążeniem do zrozumienia teraźniejszości.

Autor: Bartłomiej Ostapczuk

Reżyseria, scenografia, ruch sceniczny: Bartłomiej Ostapczuk

Muzyka: Jagoda Stanicka

Budowa scenografii: Kamil Malinowski

Występują: Agnieszka Agapow, Annach Filochowska, Joanna Ciara Widłak, Łukasz Krypa, Ewelina Pawłowska, Barbara Przybylska, Joanna Przybylska, Ewa Wiśniewska.

Produkcja: Stowarzyszenie Instruktorów teatru „Chcemy”.

Współfinansowanie: Fundacja Orlen Dar Serca.

Bartłomiej Ostapczuk

Aktor-mim, reżyser przedstawień teatru wizualnego i teatru słowa, autor scenariuszy i ruchu scenicznego, a także nauczyciel pantomimy. Jest twórcą Warszawskiego Centrum Pantomimy oraz Teatru Pantomimy Mimo. Od 2004 roku prowadzi Studio Pantomimy. Pełni również funkcję dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu w Warszawie. Sztuki teatru mimu uczył się w Polsce, USA i Hiszpanii, a jego dorobek został uhonorowany wieloma nagrodami krajowymi i międzynarodowymi. 

W 2022 roku otrzymał medal Pro Mazovia, w 2023 roku został odznaczony brązowym medalem Gloria Artis. Napisał również książkę „Warszawska pantomima- sztuka poza słowami”.

Stowarzyszenie Instruktorów Teatru „Chcemy”

Założone w 2022 roku stowarzyszenie zrzesza instruktorów teatralnych z Mazowsza, będących absolwentami programu „Mój teatr”, realizowanego przez Mazowiecki Instytut Kultury. Jego działalność skupia się na wsparciu dla instruktorów i nieprofesjonalnych grup teatralnych poprzez organizowanie warsztatów, spotkań i przeglądów. Ponadto, stowarzyszenie prowadzi własny teatr amatorski pod tą samą nazwą. Od 2023 roku, Stowarzyszenie realizuje autorski program „Zrozumieć teatr, zrozumieć świat”, który otrzymał współfinansowanie od Fundacji Orlen Dar Serca. Program ten, skierowany do młodzieży, ma na celu pogłębienie ich rozumienia i odbioru sztuki teatralnej oraz zachęcanie do analizy widzianych spektakli. W ramach tego programu zrealizowany został między innymi spektakl „Czasen”.

Premiera 21.04.2024 (niedziela), godzina 19.00

Miejsce: Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, ul. Indiry Gandhi 9, 02-776 Warszawa

Bilety dostępne w recepcji 22 276 20 84, recepcja@alternatywy.art oraz online: bilety.io

Komentarze
Udostepnij