Zapowiedzi

W sobotę we Wrocławskim Teatrze Lalek premiera: „Odyseja” w reż. Jakuba Roszkowskiego

W najbliższą sobotę (23.09) o godzinie 17:00 na Dużej Scenie odbędzie się premiera spektaklu ODYSEJA w reż. Jakuba Roszkowskiego.

ODYSEJA – zgodnie ze śpiewanym eposem Homera – to fascynująca, niesamowita, momentami śmieszna i wzruszająca, a momentami bolesna opowieść o wojnie i o tym, co ona z nami robi. To wojna widziana oczami mężczyzn, ale także czekających na mężczyzn kobiet i dorastających w cieniu walk dzieci. ODYSEJA to także opowieść o potrzebie domu, miłości i bliskości.

To piękna historia, która poruszyć może zarówno młodych, jak i dorosłych widzów.

Cofnijmy się o jakieś 3000 lat. Do świata greckich herosów, mitycznych cyklopów, syren i gigantów oraz olimpijskich bogów. Do czasów wojny trojańskiej. Będziemy świadkami niezwykłych losów Odyseusza – jego bohaterskich czynów pod Troją i pełnej przygód oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji drogi powrotnej do rodzinnej wyspy Itaki. Czy Odysowi uda się pokonać wszystkie przeciwności i wrócić do domu? A jeśli tak, to kogo w nim zastanie? Kim jest teraz jego dorosły już syn Telemach? Czy wciąż czeka na niego żona Penelopa? Wreszcie – kim jest on sam po dziesięciu latach zmagań i kolejnych dziesięciu tułaczki do domu? Czy w takiej historii możliwy jest happy end?

ODYSEJA | 10+

tekst i reżyseria: Jakub Roszkowski

scenografia, kostiumy, wideo: Mirek Kaczmarek

muzyka: Aleksandra Gryka

choreografia: Anna Maria Krysiak

reżyseria świateł: Alicja Pietrucka

asystentka scenografa: Maria Mordarska

obsada: Agata Cejba, Jolanta Góralczyk, Krzysztof Grębski, Radosław Kasiukiewicz, Marek Koziarczyk, Agata Kucińska, Konrad Kujawski, Patrycja Łacina-Miarka, Anna Makowska-Kowalczyk, Tomasz Maśląkowski, Grzegorz Mazoń, Piotr Starczak

Premiera 23.09.2023

Kolejne spektakle: 24-30.09 oraz 1.10.2023

Bilety online: bilety.teatrlalek.wroclaw.pl 

fot. Rafał Skwarek

Komentarze
Udostepnij